Дослідження: «Що буде з «Нафтогазом»?»

Аналітичний центр DiXiGroup провів SWOT аналіз двох основних моделей розділення функцій НАК «Нафтогаз України», які були запропоновані Міністерством енергетики та вугільної промисловості та самим "Нафтогазом", відповідно.

Аналітичний центр DiXiGroup провів SWOT аналіз двох основних моделей розділення функцій НАК «Нафтогаз України», які були запропоновані Міністерством енергетики та вугільної промисловості та самим “Нафтогазом”, відповідно.

На основі доступної інформації аналітики DiXi Group виділили сильні та слабкі сторони кожної з моделей, а також можливості та загрози, що несе у собі їх впровадження. Необхідно зазначити, що кожна з них має як переваги, так і недоліки, що ставить уряд перед непростою та дуже відповідальною задачею, що визначить вектор подальшого розвитку ринку газу.

Відокремлення функцій “Нафтогазу” із транспортування та постачання газує принциповим питанням, яке постало перед Україною в рамках упровадження Третього енергетичного пакету та вимог Закону “Про ринок природного газу”. Процес триває дотепер та супроводжується суперечками, яка із конкуруючих моделей максимально відповідає вимогам Директиви 2009/73/ЄС та має на меті подальшу лібералізацію ринку газу в Україні.

Як очікується, ці кроки дозволять посилити конкуренцію на ринку, дати поштовх до залучення іноземного капіталу, та в кінцевому рахунку дозволять стримати ріст цін для споживачів.

Дослідження DiXiGroup підготовлено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Аналітичне дослідження

Контакти: dixigroup.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: