Дорожня карта: як експортувати до ЄС

Посібник призначений для підприємців малого та середнього бізнесу, що починають експортувати або лише розглядають таку можливість. В ньому викладено базові алгоритми та інструменти експорту, міжнародні практики ведення експортної діяльності та наведено багато практичних порад.

Підписання Угоди про асоціацію та отримання Україною односторонніх торговельних преференцій від ЄС серйозно посилило інтерес українських підприємств до виходу на європейські та міжнародні ринки. Втім, для багатьох підприємців технології та алгоритми експорту до країн-членів ЄС залишаються недостатньо зрозумілими, а отже малореалістичними.

Підприємці запитують:

  • Якими мають бути найперші кроки для виходу на європейські та міжнародні ринки?
  • Як шукати і оцінювати торгового посередника?
  • Де знайти гроші на фінансування експортної діяльності? Які умови платежу пропонувати?
  • Якими є культурні відмінності ведення бізнесу з європейськими партнерами?
  • Де шукати маркетингову та регуляторну інформацію про ринки Європейського Союзу?
  • Які корисні електронні бази даних Європейського Союзу можуть бути використані для ведення бізнесу та експорту?

Відповіді на ці та багато інших питань можна знайти у «Базовому посібнику з інтернаціоналізації бізнесу та виходу на ринки Європейського Союзу», виданого Європейською програмною ініціативою Міжнародного фонду «Відродження». Автором публікації є Олег Мирошніченко (провідний експерт з питань міжнародної торгівлі, СОТ, бізнес-клімату, Угоди про асоціацію з Європейським Союзом).

Посібник призначений для підприємців малого та середнього бізнесу, що починають експортувати або лише розглядають таку можливість. В ньому викладено базові алгоритми та інструменти експорту,  міжнародні практики ведення експортної діяльності та наведено багато практичних порад.

Контакти:

Олег Мирошніченко, автор посібника, oleh.myroshnichenko@gmail.com

Ольга Квашук, координатор проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження», kvashuk@irf.ua

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: