Доповідь Групи видатних осіб Ради Європи опубліковано українською

Українською мовою опубліковано доповідь Групи видатних осіб Ради Європи “Жити разом: поєднання різноманітності та свободи в Європі XXI століття”

Українською мовою опубліковано доповідь Групи видатних осіб Ради Європи “Жити разом: поєднання різноманітності та свободи в Європі XXI століття”. Переклад підготувало видавництво “Літопис” (Львів) спільно з Центром гуманітарних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Доповідь аналізує виклики сучасній європейській спільноті та пропонує 17 керівних принципів їх подолання. Вона дає змогу глибше зрозуміти принцип різноманітності, що лежить в основі ідеї об’єднаної Європи.

У Доповіді є безпосередній заклик до України та Польщі як до головуючих у 2011 році відповідно в ЄС і Комітеті Міністрів Ради Європи провести якнайширше обговорення цього важливого документу, щоб “виробити спільну стратегію дій у мультикультурних громадах країн Європи”.

У серпні 2010 року Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд запропонував створити Групу видатних осіб, яка мала підготувати доповідь у межах загальноєвропейського проекту “Жити разом в Європі ХХІ століття” в контексті викликів, пов’язаних із посиленням нетерпимості та дискримінації в Європі. У травні 2011 року від імені Групи Хав’єр Солана представив цю доповідь на розгляд Комітету міністрів Ради Європи під час міністерської сесії в Стамбулі. Цю доповідь уже було представлено в Римі, Страсбурзі, Лондоні, Берліні та в Росії. В Україні доповідь було презентовано 2 грудня у Львові, під час міжнародної конференції “Жити разом у відкритому європейському суспільстві: погляд із України”.

Група складається з 9 високопоставлених осіб. Її головою є колишній Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер.

Видавництво “Літопис”
(032) 272 15 71
litopys@ukr.net

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: