Донецькі журналісти пов’язують підпал їхнього автомобіля з професійною діяльністю

Вночі 12 квітня в Донецьку невідомий підпалив автомобіль, який належить Інтернет-виданню “Новости Донбасса”

Вночі 12 квітня в Донецьку невідомий підпалив автомобіль, який належить Інтернет-виданню “Новости Донбасса”. Про це розповів головний редактор видання, керівник проекту журналістських розслідувань “Донецкая правда” Олексій Мацука. Проект “Донецкая правда” підтримує програмна ініціатива “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Журналіст пов’язує інцидент зі своєю професійною діяльністю.

За фактом підпалу відкрито кримінальне провадження. Слідчі дії проводить Калінінський райвідділ міського управління міліції за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу (навмисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу). Стаття передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.
 
Як розповів Олексій Мацука в коментарі “Телекритиці”, підпал він пов’язує з журналістською діяльністю. “Я пов’язую цей підпал з активною громадянською журналістикою, якою займаюся. Ми запустили декілька медійних незалежних інформаційних проектів, що всебічно висвітлюють процеси, які відбуваються в Донецькій області. І деяким людям може не подобатися, як працюють незалежні журналісти. І таким чином деякі люди намагаються впливати на роботу незалежних журналістів, залякувати їх задля отримання тієї інформації, яка, за їхньою логікою, буде вигіднішою для них”, – сказав журналіст.

Як уточнив Олексій Мацука, він брав участь у запуску “Громадського телебачення Донеччини”, в якому двічі на тиждень обговорюється ситуація в Донецьку. “Запрошуємо експертів і надаємо максимальну кількість часу для висловлення незалежної думки, а не тієї, яка є, наприклад, у місцевої влади”, – розповів він. Крім того, було проведено низку журналістських розслідувань у межах проекту “Донецька правда” щодо фінансування сепаратистських рухів на Донбасі. “Наші дані було опубліковано й на “Донецькій правді”, і на “Новостях Донбасса”, і в “Kyiv Post”, – розповів Олексій Мацука.

Головред “Новостей Донбасса” припускає, що помститися могли й за роботу журналістів видання, які “працюють за всіма напрямами й подають новини оперативно”.

За інформацією Олексія Мацуки, авто, яке намагалися знищити, є службовою машиною редакції. “І я, і журналісти “Новостей Донбасса” їздимо на ньому по всіх мітингах”, – сказав він.

“Наскільки мені відомо, це перший випадок підпалу в Донецьку. Тут це не має системного характеру, як було в Києві, коли сотня машин горіли одночасно. Є певні сигнали, що в місті підпалюють окремі авто. Але в міліцейських хроніках про це не повідомлялося, і, вочевидь, ішлося про поодинокі випадки побутового рівня”, – сказав журналіст.

При цьому Олексій Мацука стверджує, що останнім часом неодноразово отримував анонімні погрози.

Контакти:
“Донецкая правда”
Олексій Мацука
alex.mazuka@yahoo.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: