Донеччину відвідали експерти Ради Європи

Група експертів Ради Європи у складі 5 осіб, яку очолював Директор Британської Ради в Україні пан Террі САНДЕЛЛ (Великобританія), а також пані Катрін МЕРКЛЬ, представник Управління культури і культурної спадщини Наглядового комітету з питань культури Ради Європи, пан Норберт РІДЛЬ (Австрія), пані Деяна ДАЙНАЛОВА (Болгарія) та пані Нада ШВОБ-ДЖОКІЧ (Хорватія) відвідала мм Київ та Донецьк.

Група експертів Ради Європи у складі 5 осіб, яку очолював Директор Британської Ради в Україні пан Террі САНДЕЛЛ (Великобританія), а також пані Катрін МЕРКЛЬ, представник Управління культури і культурної спадщини Наглядового комітету з питань культури Ради Європи, пан Норберт РІДЛЬ (Австрія), пані Деяна ДАЙНАЛОВА (Болгарія) та пані Нада ШВОБ-ДЖОКІЧ (Хорватія) відвідала мм Київ та Донецьк.

Цей візит в Україну групи експертів Ради Європи став вже другим (перший відбувся наприкінці вересня 2005 p.), а його метою було обговорення з українською стороною та допомога у вирішенні проблемних питань, що висвітлені у Національному звіті про культурну політику в Україні, підготовленому Українським центром культурних досліджень в рамках участі України в Європейській програмі оглядів національних культурних політик Ради Європи. У разі отримання схвальної оцінки від експертів звіт буде одразу подано на розгляд та ухвалення до Ради Європи у березні ц.р.

Під час перебування у Києві відбулися зустрічі експертів з Міністром культури і туризму України Ю. П. Богуцьким, провідними діячами культури та видатними українськими митцями, з керівниками державних служб та структурних підрозділів відомства (зокрема, з Державною службою з питань національної культурної спадщини, Державною службою кінематографії), а також з керівництвом Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (Києво-Печерська Лавра) та представниками центру розвитку “Демократія через культуру”. В ході зустрічей обговорювалися проблеми, що постають перед галузями культури, та можливі шляхи їхнього вирішення.

Програмою перебування експертів в Україні було передбачено візит до Донецького регіону, де відбулися зустрічі з керівництвом Донецької області, недержавних громадський організацій, закладів культури, театрів. Експерти мали можливість ознайомитись з роботою обласних бібліотек, музеїв, театрів та обговорити з їхніми керівниками питання розвитку міжнародного інформаційного і культурного простору. В Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Н. К. Крупської за участю експертів Ради Європи, працівників культури та представників недержавних громадських організацій пройшов круглий стіл “Стан та перспективи розвитку культури Донеччини”. Відкрив круглий стіл Пташка М. М., начальник управління культури і туризму облдержадміністрації. З доповідями виступили Шинкаренко Н. М., заступник начальника управління культури і туризму “Стратегічні напрями і цілі обласної програми “Культурна спадщина на 2006-2011 роки””, Луньов С. О., заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації “Кінообслуговування Донецької області”, Тукова Т. В., професор Донецької державної музичної академії ім. С. С. Прокоф’єва, голова Асоціації Донецького обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки “Перше Українське Бахівське товариство” “Музичне надбання Донбасу”, Башун О. В., заступник директора Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської “Розвиток інформаційних технологій в бібліотеках Донеччини”, Ладигіна Г. М., директор обласного учбово-методичного центру “Молодь для громади”, Коротич І. Б., заступник голови обласної молодіжної громадської організації “Асоціація молодих депутатів в Україні” “Підвищення обізнаності працівників культури Донеччини щодо формування соціокультурної політики у контексті євроінтеграції”. Учасники круглого столу ознайомилися із роботою Центру європейської інформації Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської, організованого в бібліотеці за сприяння Міжнародного фонду “Відродження”. Ознайомившись із роботою закладів культури Донеччини, експерти Ради Європи високо оцінили рівень їх роботи і сподіваються, що реалізація представлених програм розвитку культури Донеччини сприятиме збереженню культурного та духовного надбання українського народу.

            Міністерство культури і туризму України сподівається, що після набуття чинності Закону України “Про Концепцію державної політики в галузі культури на 2005-2007 роки” (№2460-IV, від 3 березня 2005 p.), а також зважаючи на увагу Ради Європи до проблем культурної політики в Україні, подібне співробітництво стане ефективним важелем трансформації культурної політики в світлі тенденцій, які відбуваються в сучасному українському суспільстві. Візит засвідчив незмінне прагнення України до співробітництва з цією міжнародною організацією.

            З результатами візиту експертів Ради Європи мешканці Донеччини були ознайомлені шляхом участі в передачі “На підйомі” на першому муніципальному каналі Донецького телебачення Башун О. В., заступника директора Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської, яка також розповіла про підтримку Міжнародним фондом “Відродження” проекту “Інформаційно-просвітницькі заходи з питань європейської інтеграції для мешканців Донеччини”. В рамках цього проекту буде продовжено роботу Центру європейської інформації в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Н. К. Крупської, поповнюватиметься сайт “Донеччина і євроінтеграція”, будуть проведені 10 вікторин та рольових ігор “По країнах Європейського Союзу”, 4 семінари “Європейський вимір у шкільній освіті” для вчителів Донецької області, навчально-методичний семінар для бібліотекарів з метою організації обласного фестивалю “День Європи на Донеччині” та проведення різноманітних заходів в бібліотеках щодо питань євроінтеграції та Єропейського Союзу.

Автор: Башун О. В., заступник директора Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської, кандидат педагогічних наук.

 

 

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: