“Docudays UA”: покази фільмів на ромську тематику

У межах XI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA” у Києві відбудуться покази фільмів на ромську тематику

У межах XI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA” у Києві відбудуться покази фільмів на ромську тематику. Заходи проходять з ініціативи Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я за підтримки програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

22 березня о 17:00 у Білій залі Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбудеться показ фільму “Народ незліченний” (інша назва – “Невраховані люди”, Канада). Фільм висвітлює здебільшого складне життя ромів і демонструє, наскільки трагічні події минулого вплинули на сучасне становище цього народу. Після показу відбудеться зустріч із продюсером стрічки Марком Швенкером і дискусія на тему злочинів проти людяності. Серед учасників – ромські студенти, експерт-освітянин Олександр Войтенко, співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Михайло Тяглий, голова Одеського обласного ромського конгресу Сергій Єрмошкін.

23 березня о 19:00 у Синій залі Будинку кіно відбудеться показ фільму “Табір” (Україна). Це своєрідний есей про минуле режисера Олександра Балагури, про спробу повернутися на двадцять років назад, у місця, де живуть персонажі його попередньої чорно-білої стрічки про ромське поселення на Закарпатті. Після показу відбудеться обговорення з Олександром Балагурою. У дискусії візьмуть участь ромські студенти, ужгородський журналіст Мирослав Горват, віце-президентка Ромського жіночого фонду “Чіріклі” Зола Кондур, директорка програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження” Ольга Жмурко.

Вхід на всі кінопокази в Будинку кіно безкоштовний.

Контакти:
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини
“Docudays UA”
Дар’я Бассель
daryabassel@gmail.com

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: