До відкритого терору може призвести незаконне поширення персональних даних одеських євромайданівців

Ігор Бринош, активіст Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”, опублікував статтю про незаконне поширення персональних даних учасників Євромайдану в Одесі

Ігор Бринош, активіст Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”, опублікував статтю про незаконне поширення персональних даних учасників Євромайдану в Одесі. Моніторинг захисту права громадян на приватність підтримує програмна ініціатива “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

До відкритого терору може призвести незаконне поширення персональних даних одеських євромайданівців
Ігор Бринош

Після трагічних подій 2 травня в місті Одесі через органи міліції чи медичні установи відбувся витік персональної інформації про одеських євромайданівців, котрі виступали за єдність України та звертались за медичною допомогою. Наразі через соціальні мережі (закриті групи) та інші Інтернет-ресурси проросійськими активістами поширюються їхні персональні дані, і це може призвести до відкритого терору проти цих людей. Крім того, по Інтернету “гуляють” і інші списки активістів Євромайдану з відкритими закликами застосування до них насильства. Також активно поширюються списки харківських ультрас, котрі приймали участь в протистояннях 2 травня в центрі Одеси.

В списках щодо багатьох людей вказані повне прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, домашня адреса та телефон, особисті фото, акаунти в соціальних мережах. Так, 3 травня 2014 року одним з користувачів Google+ розміщено “список этих нелюдей с некоторыми данными”. На початку списку безапеляційно вказано, що це “Виновники массового сожжения людей в Одесской Хатыни, пособники фашизма в лице Правового Сектора и Евромайдана”. Цей список швидко поширюється в мережі Інтернет (вказаний допис вже перепостило 52 інших користувачі) і, очевидно, являється не єдиним подібним текстом. Що найстрашніше, так це коментарі під такою інформацією, багато з яких прямо закликають йти до цих людей додому та мститися за тих, хто згорів у Будинку профспілок в місті Одесі 2 травня, і слова “смерть фашистам” – це одні з найбільш “коректних” закликів.

5 травня 2014 року в мережі з’явилися окремі “тематичні” групи “Вконтакті”, в яких розміщені списки одеських євромайданівців – зокрема, “Одесские палачи”, “Списки правого сектора”, “Одесские бандиты”. Як вказується в повідомленні, “база собрана добровольцами, которые не остались в стороне от горя одесситов”. Крім того, активно здійснюється перепост списку біля 20 харківських ультрас, котрі нібито брали участь в “убийстве мирных одесситов”. Характерно, що стосовно всіх учасників вказана повна однотипна інформація – ПІБ, дата народження, місце проживання та місце реєстрації.

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” цілком виправдано побоюється, що поширення такої інформації може значно посилити ескалацію конфлікту в місті Одесі, призвести до відкритого терору щодо активістів, котрі виступали за єдність України. Одночасно ми звертаємо увагу правоохоронців на те, що такі дії проросійських активістів підпадають під дію як мінімум ст. 182 Кримінального кодексу України “Порушення недоторканності приватного життя”, та закликаємо дати відповідну правову оцінку ситуації в рамках кримінального провадження та не допустити ескалації насильства в місті Одесі.

Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
Ігор Бринош
(048) 716 46 83
odesakvu@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: