До протидії туберкульозу на Миколаївщині залучають НУО

Коаліція “Зупинимо туберкульоз разом” здійснює в Миколаївській області пілотний проект “Підвищення експертно-аналітичного потенціалу регіональних протитуберкульозних НУО та залучення його до формування ефективної регіональної політики у сфері протидії захворюванню на туберкульоз”

Коаліція “Зупинимо туберкульоз разом” здійснює в Миколаївській області пілотний проект “Підвищення експертно-аналітичного потенціалу регіональних протитуберкульозних НУО та залучення його до формування ефективної регіональної політики у сфері протидії захворюванню на туберкульоз”. Проект підтримують Українська асоціація благодійників і програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект спрямовано на покращення знань і практичних навичок неурядових експертів для підготовки пропозицій щодо вдосконалення регіональної політики стосовно протидії туберкульозу в Миколаївській області з подальшим поширенням досвіду на решту регіонів України.

Сформовано робочу групу проекту з 6 експертів – представників неурядового сектору Миколаївщини (провідна організація – МОБФ “Віта-Лайт”) і 4 національних експертів із питань адвокації, комунікації та соціальної мобілізації у сфері туберкульозу, які представляють Коаліцію організацій “Зупинимо туберкульоз разом”. Під час двох тренінгів вони отримають необхідні знання, щоб на їх основі розробити пропозиції до обласної політики боротьби з епідемією туберкульозу. До проекту також залучено органи виконавчої влади Миколаївської області, які відповідальні за розробку та впровадження обласної політики протидії туберкульозу.

Фінальний захід проекту – громадські слухання – буде публічною презентацією напрацьованих пропозицій. За підсумками проекту буде видано спеціальний випуск вісника Коаліції організацій “Зупинимо туберкульоз разом” – “Контроль за туберкульозом в Україні: участь громадськості”.

В Україні епідемію туберкульозу оголошено 1995 року. З того часу було впроваджено дві державні програми боротьби з цим захворюванням. Але все ще має місце неефективна система виявлення нових випадків захворювання, високий рівень поширення хіміорезистентного туберкульозу та поєднаної патології туберкульоз/ВІЛ, украй низький рівень фінансового забезпечення протитуберкульозних заходів із державного та місцевих бюджетів, невідповідність чинної практики боротьби з туберкульозом міжнародним стандартам, погана обізнаність населення щодо протидії захворюванню.

Миколаївська область традиційно посідає одне з перших місць в Україні за показниками захворюваності, поширеності та смертності від туберкульозу. Захворюваність на туберкульоз у Миколаївській області у 2009 році становила 97,6 випадки на 100 тис. населення, що є другим показником серед усіх областей Україні (середній по Україні показник – 72,7 випадки). Поширеність туберкульозу в області становить 197,6 випадки на 100 тис. населення при середньому показнику в Україні у 182,7 випадки. Показник смертності від туберкульозу серед населення області також вищий за середній по Україні та становить 18,9 випадки проти 17,4 на 100 тис. населення.

Коаліція організацій “Зупинимо туберкульоз разом”
Віталій Руденко
(044) 270 44 52
(044) 273 30 97

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: