До правового центру в Інкермані вже звернулися понад 150 громадян

За три місяці роботи Центру правової інформації та консультацій у місті Інкерман (АР Крим) до нього звернулися понад 150 громадян, з яких понад 80 отримали практичну допомогу

За три місяці роботи Центру правової інформації та консультацій у місті Інкерман (АР Крим) до нього звернулися понад 150 громадян, з яких понад 80 отримали практичну допомогу. Про це 20 грудня в Севастополі розповіла керівник Центру Ірина Новікова. Центр працює на базі Севастопольського міського осередку Ліги соціальних працівників України за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Ірини Новікової, фахівці Центру визначили ієрархію потреб громадян. На першому місці стоять сімейні відносини (розірвання шлюбу, стягнення аліментів, встановлення опікунських прав, поділ спільно нажитого майна тощо). Не менш актуальними є питання спадкового права в частині оформлення спадку, прийняття чи відмови від спадщини, а також майнові спори, пов’язані з успадкуванням власності. Потребують уваги й земельні спори – передусім у частині організації роботи садових товариств та оформлення прав власності на ділянки в кооперативах. Серйозною є також проблема бездіяльності співробітників міськвідділу міліції Інкермана: нереагування на заяви про скоєння злочинів та ігнорування викликів міліції.

За словами Ірини Новікової, Центр надає первинну правову допомогу – консультації, роз’яснення норм чинного законодавства, методичні рекомендації з різних правових питань. Він обслуговує передусім незахищені категорії населення – малозабезпечених, пенсіонерів, одиноких матерів, мешканців віддалених місцевостей тощо. Юристи Центру виїжджають на консультації до сільських громад – Орлиного, Андріївки, Тернівки, Верхньосадового, селища Кача. Надання кваліфікованої безоплатної правової допомоги сільському населенню підтримали голови відповідних сільрад.

Контакти:
Севастопольський міський осередок
Ліги соціальних працівників України
(0692) 72 00 50
sevolspu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: