До обговорення законодавчих пропозицій щодо ОСН запрошують усіх зацікавлених

ГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” готує пакет законопроектних пропозицій, спрямованих на вдосконалення регламентації самоорганізації населення, і запрошує зацікавлених на круглі столи з цього питання

ГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” готує пакет законопроектних пропозицій, спрямованих на вдосконалення регламентації самоорганізації населення. Проект “Регламентація діяльності органів самоорганізації населення в Україні” підтримує програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Асоціація пропонує розробити законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо регламентації питань самоорганізації населення”, який, за задумом ініціаторів, має усунути правові прогалини та суперечності.

Сучасний стан нормативної бази стосовно самоорганізації населення заплановано обговорити на круглих столах. На заходи буде запрошено лідерів громадських організацій, ОСН, науковців, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, журналістів.

Круглі столи відбуватимуться за регіональним принципом: у Києві (23 травня), у Львові (24 травня), в Одесі (2 червня) та Луганську (4 червня).

Учасників круглих столів відбиратимуть на конкурсній основі. Охочим слід подати заявку з зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, місця роботи, громадської діяльності, стислого опису досвіду цієї діяльності, зокрема у сфері розвитку локальної (місцевої) демократії, обґрунтування мотивації участі в круглому столі, а також адреси електронної пошти та контактні телефони.

Цю інформацію загальним обсягом до 2 сторінок слід до 10 травня надіслати на e-mail samoorg@ukr.net або на факс (048) 738 68 30 до ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”. Результати відбору буде повідомлено учасникам до 15 травня.

Організатори круглих столів відшкодовують учасникам витрати на проїзд (у межах вартості купейного квитка чи квитка на автобус). Дати проведення круглих столів може бути уточнено, про що учасників повідомлять окремо.

У 2007-2010 роках експерти Асоціації розробили проекти нової редакції закону “Про органи самоорганізації населення” та проект закону “Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання”.

Органи самоорганізації населення (ОСН) є важливими елементами системи місцевого самоврядування, які створюють мешканці на рівні будинків, кварталів, вулиць, мікрорайонів тощо заради захисту інтересів у взаєминах із органами місцевої влади й іншими структурами. Вони можуть ефективно вирішувати питання у сфері ЖКГ, благоустрою, соціального захисту, дозвілля тощо. При цьому законодавство України не регулює належним чином ключових питань створення, організації діяльності та ліквідації ОСН, їх правового статусу.

Контакти: Асоціація сприяння самоорганізації населення, (048) 738 68 30, samoorg@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: