До Дня Європи в Україні відбулося більше 200 заходів

До святкування долучилися мешканці 40 населених пунктів. Учасниками загальноукраїнських і регіональних кампаній були 300 000 людей

З нагоди Днів Європи 2011 в Україні відбулося більше 200 святкових заходів. Святкування підтримувала Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

До святкування долучилися мешканці 40 населених пунктів – від обласних центрів до сіл. Вони брали участь у пізнавальних і розважальних заходах і вперше під час відзначення Дня Європи дізналися більше не лише про країни Європи, їхню культуру та традиції, а й про європейські цінності.

Учасниками загальноукраїнських кампаній “Я поділяю європейські цінності”, “Європейські паради”, “Молодь – за європейські цінності!”, “Євроавтобус-4: Молодь Європи – українським громадам” й акцій регіонального масштабу у Вінницькій, Рівненській областях, Ужгороді та Києві були 300 000 людей.

Всеукраїнська кампанія “Я поділяю європейські цінності” об’єднала мешканців Вінниці, села Ганнівка Добропільского району Донецької області, Дніпропетровська, Запоріжжя, Івано-Франківська, Канева, Кременчука, Луганська, Львова, Миколаєва, Ровеньок Луганської області, Охтирки Сумської області, Самбора Львівської області, Сімферополя, Сум, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців і Чернігова навколо теми європейських цінностей, до яких належать повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини, зокрема до прав меншин.

У межах проекту “Молодь – за європейські цінності!” старшокласники та студенти Львова, Хмельницького, Кіровограда, Чернівців, Вінниці та Черкас переглянули три театральні постановки на тему європейських цінностей, а також узяли участь у дискусії щодо проголошених цінностей.

У Миколаєві, Києві, Черкасах і Запоріжжі відбулися “Європейські паради”, які були розважальним комплексом заходів у форматі пішої ходи учасників.

У 13 населених пунктах під час зупинки Євроавтобуса (проект “Євроавтобус-4: Молодь Європи – українським громадам”) молодь маленьких міст і селищ мала можливість поспілкуватися зі своїми однолітками з країн Європейського Союзу, дізнатися більше про ЄС та можливості, які він надає, а також втілювати цікаві громадські ініціативи.

У Києві також відбулися публічні дебати, акція “Ні візовому режиму! Європа – наш дім!” й акція “Усміхнись, Європо!”.

Контакти: Європейська програма, Дарина Наконечна, (044) 461 95 00, nakonechna@irf.kiev.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: