До 3% населення Харківщини інфіковано гепатитами

У Харкові відбувся круглий стіл, присвячений протидії вірусним гепатитам В і С серед мешканців Харківщини

22 лютого в Харкові відбувся круглий стіл, присвячений протидії вірусним гепатитам В і С серед мешканців Харківщини. Захід провів Харківський міський благодійний фонд “Благо” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти назвали такі проблеми у сфері протидії гепатитам:
– висока ціна ліків для лікування гепатиту С;
– відсутність державного забезпечення ліками;
– неможливість обстеження “контактних осіб” (членів сімей хворих) на безоплатній основі;
– відсутність соціальної реклами на тему вірусних гепатитів;
– відсутність теми вірусних гепатитів у планах роботи соціальних служб із профілактики соціально небезпечних захворювань.

Представниця фармацевтичної компанії “МСД-Україна” Наталія Касьян розповіла, що при компанії діє “Школа пацієнтів” на базі 13-ї міської клінічної лікарні, де надають загальну інформацію про гепатити В і С. Найближчу зустріч заплановано на 17 квітня

На обліку в Обласному гепатоцентрі на базі 22 інфекційної лікарні на сьогодні перебувають 3,5 тис. хворих на гепатити В і С, з них 70% – хворі на гепатит С. У Міському гепатоцентрі на обліку перебувають 650 хворих на гепатити В і С. Носіїв гепатитів В і С нараховано від 1,7% до 4,5% від обстежених груп населення (наприклад, донорів).

Загальні дані по Харкову та Харківській області: 2-3% від усього населення – це хворі на гепатити В і С (або носії). Яскраво виражена тенденція –підвищення інфікування людей у віці 20-39 років.

За словами експертів, якщо не приділяти належної уваги профілактиці гепатитів В і С, вакцинації проти гепатиту В, то в найближчі роки кількість ускладнень від гепатиту С значно перевищить деякі інші соціально небезпечні захворювання (наприклад, ВІЛ).

У 80% випадків належне лікування веде до повного одужання хворих, але воно коштує понад $15000.

Експерти запропонували створити відеоролики на теми гепатиту для розміщення їх на екранах у великих торгових і розважальних центрах, медустановах.

Харківський міський благодійний фонд “Благо
Анна Воротинцева
(057) 751 00 27

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: