До смерті Максима Стравінського

Сьогодні вранці пішов з життя Максим Стравінський, співзасновник ГО «Екопарк Осокорки», активіст і партнер Фонду. Його смерть стала тяжкою втратою не лише для рідних і найближчих соратників, але і для усіх, хто встиг попрацювати або поспілкуватися із цією чудовою людиною.

Максим щиро уболівав за збереження куточків дикої природи в містах. Він був переконаний, що міста належать не лише людям – у них має бути місце і для диких рослин, і тварин. Протягом 15 років Максим очолював боротьбу киян за збереження екосистеми півдня лівобережного Києва. У 2017 він став одним із засновників громадської організації “Екопарк Осокорки”, яка досі намагається зберегти озера і прибережні території у районі Осокорки у їхньому природному вигляді. 

Максим Стравінський був одним із авторів концепції заказника «Екопарк Осокорки», рішення про створення якого вдалося добитися також під його керівництвом. Він завжди був серед лідерів боротьби за чисте довкілля: і у високих кабінетах, і у судах, і перед будівельною технікою, фізично обороняючи територію Екопарку. Він зробив багато для збереження природи Києва, хоч іще багато роботи залишалось попереду.

На жаль, тяжка хвороба і шалений тиск з боку недоброчесних забудовників підірвали здоров’я Максима.

Екологічний рух України втратив чудового фахівця і непересічного бійця, який володів силою слова й аргументів та умів об’єднати дуже різних людей.

На одному з плакатів до чергової акції Максим написав: “Збережи те, що захищаєш!”. Цим слоганом він звертався до всіх нас як громадян країни: захищаючи свою державу, мусите дбати і про її природу. Ми зробимо все можливе, щоб втілити на практиці його заклик. Його справа буде жити і служитиме людям.

Світла пам’ять. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: