Дніпропетровській владі закидають неналежне забезпечення доступу до публічної інформації

Прокуратура Дніпропетровська наклала протест на розпорядження міського голови від 3 серпня 2011 року “Про оприлюднення проектів рішень міської ради та виконкому й розпоряджень міського голови”

Прокуратура Дніпропетровська наклала протест на розпорядження міського голови від 3 серпня 2011 року “Про оприлюднення проектів рішень міської ради та виконкому й розпоряджень міського голови”. Таким чином, органи прокуратури зреагували на заяву Незалежної асоціації журналістів щодо систематичного невиконання Дніпропетровською міською радою закону “Про доступ до публічної інформації” в частині оприлюднення проектів власних нормативно-правових актів. Аналіз здійснено в межах проекту “Ефективний доступ до інформації: перепони та методи посилення” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Роботу департаменту забезпечення діяльності міськради й управління діловодства міськради 2 листопада розглянула комісія міськради. Депутати зауважили, що виконавчі органи та посадові особи міськради отримали кілька мільйонів гривень на “інформаційне та комп’ютерне забезпечення”, в тому числі й на виконання законодавства про доступ до інформації, але результатів немає. У свою чергу, представники виконкому поскаржилися на “невирішеність кадрового питання” й на те, що співробітники управління діловодства “не мають достатніх якостей і погано реалізують поставлені завдання”.

За словами голови Незалежної асоціації журналістів Івана Красікова, керівництво міськради намагається перекласти відповідальність за порушення інформаційного законодавства на дрібних чиновників, хоча саме міський голова й начальники відповідних управлінь виконкому мали б забезпечити своєчасне виконання вимог закону. Зокрема, за його словами, нормативно-правові акти на виконання закону “Про доступ до публічної інформації” було затверджено тільки в серпні, хоча вони мали б набути чинності щонайменше на три місяці раніше.

Незалежна асоціація журналістів
Іван Красіков
(044) 230 49 63
ivkrasikov@yandex.ru

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: