Випадки тиску на приватний бізнес

Одним із головних пріоритетів Адміністрації Президента зараз є з’ясування ситуації щодо неправомірного адміністративного тиску на бізнес в Україні

Одним із головних пріоритетів Адміністрації Президента зараз є з’ясування ситуації щодо неправомірного адміністративного тиску на бізнес в Україні. Про це повідомив заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, який пройшов за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Зарубіжних інвесторів відлякує ситуація в Україні, коли їхній бізнес незахищений. Іноземний інвестор — це гроші, які будуть вкладатись в економіку України. На сьогодні рейтинг інвестиційної привабливості України – «ССС», тобто залучати кошти в економіку надскладно. Зараз ми повинні зробити усе можливе, щоб інвестор, який готовий вкладати гроші в нашу економіку, залишився в Україні», – пояснив заступник Глави АП.

shymkivЗа словами пана Шимківа, випадки тиску на бізнес включають справи, відкриті ще за часів президенства Віктора Януковича, та неправомірні дії зі сторони нинішніх органів центральної виконавчої влади. «Новий склад центральних органів виконавчої влади створює тиск на бізнес через перевірки. Така ситуація дуже дивна, адже у нас зараз повний мораторій на перевірки бізнесу. Але наші перевіряючі органи креативні та знаходять моделі, щоб створити тиск на підприємство. Такі дії підривають економіку України та створюють другий фронт проти нашої держави», – додав Дмитро Шимків. За його словами, кількість перевірок на деяких підприємствах дорівнює минулорічному показнику.

Крім того, Дмитро Шимків повідомив, що після реструктуризації у новому складі відновить роботу Рада вітчизняних та іноземних інвесторів. За словами представника АП, рада повинна перетворитись на орган, який дозволить інвесторам донести свою точку зору щодо дій виконавчих органів влади та поточної  ситуації у країні. За приклади беруться інвестиційні агенції у Сінгапурі, Грузії, які залучали інвесторів та захищали їхні інтереси. «Ми повинні створити раду, яка об’єднуватиме діючих інвесторів та організації, які представляють більшу кількість інвесторів, ніж це є зараз. Також потрібно включити до Ради інвесторів асоціації», – додав Дмитро Шимків. Орган зокрема вивчатиме інвестиційні можливості України і проблеми діяльності інвесторів, а також аналізуватиме інвестиційні проекти.

За матеріалами Кризовий медіа-центр

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: