Дмитро Шульга: Основна вигода від євроінтеграції – європейські стандарти в різних сферах життя

Дмитро Шульга, директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, наголошує: однією з найбільших вигод для громадян України від підписання Угоди про асоціацію з ЄС стане адаптація українського законодавства до європейського, що дасть змогу запровадити європейські стандарти в різних сферах життя

Однією з найбільших вигод для громадян України від підписання Угоди про асоціацію з ЄС стане адаптація українського законодавства до європейського, що дасть змогу запровадити європейські стандарти в різних сферах життя. Про це 23 травня під час обговорення в Сімферополі заявив Дмитро Шульга, директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Захід провела ГО “Демократичні та громадські ініціативи” спільно з ГО “Світ” і газетою “Аргументы недели – Крым” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

“Головним питанням є те, за якими законами нам жити в Україні – європейськими чи євразійськими? У межах Угоди про асоціацію дуже багато місця посідає те, які закони ми повинні ухвалити, в які терміни. Саме це буде однією з найбільших вигод для громадян. Наслідком Угоди буде не те, що хтось нам роздасть по 100 гривень, а те, що наші стандарти взаємин – між громадянами, владою та бізнесом, екологами та промисловцями, роботодавцями та працівниками – будуватимуться на європейському досвіді. Якщо буде ця підстава, тоді рано чи пізно (а я сподіваюся, що рано) інтегруємося й будемо мати такі стандарти й рівень життя, як у Європі”, – сказав Дмитро Шульга.

Зі свого боку, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Севастополі Томаш Капусняк поділився польським досвідом асоціації з ЄС у 1990-х роках: “Свого часу в Польщі, на початку процесу вступу Польщі до ЄС, було чимало скептиків, проводилися численні консультації та дискусії, були навіть особливо стурбовані групи (наприклад, сільгоспвиробники), але сьогодні подібні побоювання відкинуто, і переважна більшість поляків (близько 85%) задоволені своїм європейським вибором”.

Інтерв’ю Дмитра Шульги газеті “Аргументы недели – Крым”

Контакти:
ГО “Демократичні та громадські ініціативи”
Юрій Шамков
050 932 67 89
schamkov@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: