Для столичних ОСН створено Ресурсний центр

25 квітня в Києві відкрито Ресурсний центр для ОСН “Лівобережжя”

25 квітня в Києві відкрито Ресурсний центр для ОСН “Лівобережжя”. Діяльність центру координує Київський міський осередок ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ресурсний центр надає інформаційні, консультаційні, правові й Інтернет-послуги ініціативним групам та ОСН столиці.

Директор Ресурсного центру Олександр Чунаєв відзначив, що до кінця року заплановано провести орієнтовно 6 навчальних занять і не менш ніж 30 прийомів.

Член правління Київського міського осередку ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Валерій Гуманенко навів інформацією департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації про стан самоорганізації населення на 1 квітня 2013 року. На цю дату у столиці було легалізовано 116 ОСН, із яких: будинкових – 45, вуличних – 4, квартальних – 7, мікрорайонних – 60. 76 із них отримують фінансування з міського бюджету.

Зі свого боку, голова ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Андрій Крупник навів цифри по Україні: за даними Держкомстату, на початок 2013 року чисельність тільки зареєстрованих ОСН у країні досягла 1460 (а ще чимало ОСН діють без реєстрації). При цьому, за його словами, темпи зростання ОСН виявилися найвищими серед інших видів суб’єктів господарської діяльності, по яких ведеться статистичний облік.

Олексій Орловський, директор програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, розповів про ситуацію з розглядом законопроектів “Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання” та “Про органи самоорганізації населення” (нова редакція) в межах робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації населення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства. За його словами, після того як ці законопроекти було підтримано на робочій групі й рекомендовано до розгляду на одному з найближчих засідань Координаційної ради для подальшого їх подання вже на розгляд Верховної Ради, від Мінрегіонбуду надійшов лист із проектом останнього законопроекту у старій редакції, якої раніше не підтримували ні ОСН, ні громадськість. Олексій Орловський наголосив, що громадськість буде наполегливо відстоювати щойно схвалений законопроект про ОСН і для цього важливо отримати ще більшу громадську підтримку. Тому він звернувся до київських ОСН із проханням надіслати до владних інституцій відповідні листи на підтримку документу.

Контакти:
Київський міський осередок
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
Олександр Чунаєв
(044) 384 48 63
097 89 647 20
alexchun@meta.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: