Для селян Рівненщини буде створено правові центри

У Рівненській області заплановано створити сім Центрів правового інформування

У Рівненській області заплановано створити сім Центрів правового інформування. Проект “Сільським громадам – правові можливості” реалізує Рівненська обласна громадська організація “Комітет виборців України” (РОГО КВУ) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

РОГО КВУ забезпечить Центри необхідною технікою, доступом до Інтернету, юридичною літературою тощо. Організації, які готові реалізувати проекти, повинні підтвердити безоплатне надання приміщення для роботи Центру з боку органу місцевого самоврядування, бібліотеки, будинку культури тощо.

Крім того, у межах проекту буде видано та поширено серед жителів сіл 3000 брошур “Правовий путівник для жителів сіл”. У виданні буде вміщено типові консультації з питань, із яких найчастіше звертаються громадяни до Центрів права РОГО КВУ та сільських Центрів правового інформування у громадах. Також буде подано інформацію про те, до яких органів у разі яких порушень прав і яким чином слід звертатись, буде наведено типові зразки таких звернень, адреси та контактні телефони цих органів.

Ініціатори проекту здійснюватимуть моніторинг проблем і правових потреб мешканців сільських територіальних громад (в тому числі в сферах доступу до правосуддя, захисту їх трудових і майнових прав). За результатами моніторингу буде оприлюднено відповідний аналітичний звіт.

Також заплановано розробити комплексний план заходів, спрямованих на вирішення виявлених проблем. Зокрема, до органів влади та місцевого самоврядування надішлють пропозиції, спрямовані на задоволення правових потреб мешканців сільської місцевості.

Контакти: (0362) 26 39 43, (0362) 26 38 47, cvurivne@cvu.rv.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: