Для розвитку паліативної допомоги потрібен системний підхід

У місті Кам’янець-Подільський (Хмельницька область) відбувся круглий стіл, присвячений розвитку паліативної допомоги

У місті Кам’янець-Подільський (Хмельницька область) відбувся круглий стіл, присвячений розвитку паліативної допомоги. Захід провела Кам’янець-подільська асоціація сімейних лікарів “Сімейний лікар” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Фахівці наголошують, що надання паліативної допомоги не завершується зі смертю хворого, бо й після цього слід вести роботу з його родиною. Крім того, лікарі, які мають повідомляти хворим страшні діагнози, потребують спеціальної підготовки.

Однією з найважливіших проблем паліативної допомоги є доступ до знеболення. Часто невиліковно хворі страждають від сильного болю, а зарадити цьому немає змоги, бо потрібні препарати заборонено в межах боротьби з наркотиками.

Фахівці вважають, що для розвитку паліативної допомоги в Україні слід поєднати зусилля держави, громадських організацій, медичних закладів, церкви, соціальних служб тощо.

Контакти:
Кам’янець-подільська асоціація сімейних лікарів “Сімейний лікар”
(03849) 203 88
artu_41@yahoo.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: