Для надання безоплатної правової допомоги в селах пропонують залучати юристів на договірній основі

У Львові відбулося засідання робочої групи проекту “Забезпечення функціонування системи надання безоплатної правової допомоги”

Для надання безоплатної правової допомоги в сільській місцевості доцільно залучати адвокатів і інших правників на договірній основі. Про це заявила Зоряна Христина, експертка ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”, під час засідання робочої групи проекту “Забезпечення функціонування системи надання безоплатної правової допомоги”. Проект підтримує програмна ініціатива “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Які переваги такої моделі? Не треба створювати комунальний заклад із надання правової допомоги зі своєю структурою, наданням приміщення, вирішенням організаційних, кадрових та інших питань. А головне – це фінансова складова, яка при залученні фізичних осіб зменшується в декілька разів, що суттєво як для районного, так і для бюджетів сільських рад”, – сказала Зоряна Христина.

“При укладенні типового договору з залучення адвокатів, інших фахівців у галузі права спочатку варто розібратися з формами залучення таких осіб. Оскільки не всі сільські, селищні та й деякі міські ради мають у своєму штаті юристів, то видається логічним, що задля надання первинної правової допомоги для населення варто залучати адвокатів, інших фахівців у галузі права на підставі цивільно-правових договорів”, – додала вона.

Зі свого боку, Володимир Бригілевич, голова ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”, нагадав: “Органи місцевого самоврядування можуть надавати правову допомогу такими шляхами: створивши комунальну установу, шляхом залучення юридичних осіб приватного права, шляхом залучення адвокатів, фахівців у галузі права та за допомогою працівників органів місцевого самоврядування. Четвертий спосіб прямо не визначено законодавством, одначе не суперечить йому”.

Контакти:
ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”
Андрій Дзюба
(032) 235 68 48
centredms@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: