Для людей з інвалідністю створено правовий центр і карту архітектурної доступності

Упродовж 2011-2012 років Благодійний фонд “Прометей” здійснив на Одещині два проекти у сфері захисту прав людей з інвалідністю на вільний доступ і переміщення (“Безбар'єрність і рівність в Одеській області” та “Підвищення рівня правової свідомості людей з інвалідністю шляхом проведення правозахисної кампанії в Одеському регіоні”)

Упродовж 2011-2012 років Благодійний фонд “Прометей” здійснив на Одещині два проекти у сфері захисту прав людей з інвалідністю на вільний доступ і переміщення (“Безбар’єрність і рівність в Одеській області” та “Підвищення рівня правової свідомості людей з інвалідністю шляхом проведення правозахисної кампанії в Одеському регіоні”). Проекти підтримала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проектів створено Правовий центр захисту права на вільний доступ і переміщення. Основними функціями центру є допомога людям з інвалідністю, а також усім зацікавленим сторонам у створенні умов доступності на об’єктах соціальної інфраструктури. Коли власник об’єкта відмовляється дотримуватися законодавства й тим самим забезпечити право людини на вільний доступ, центр надає безкоштовну юридичну допомогу. Телефон центру – (048) 794 76 61.

Також у мережі Інтернет створено Карту архітектурної доступності. Туди заносять інформацію про доступність об’єктів соціальної інфраструктури для людей з інвалідністю. На карту нанесено не тільки об’єкти державної та соціальної сфери, але й об’єкти транспортної інфраструктури (вокзали), об’єкти комерційного призначення, сфери послуг, місць відпочинку, культурних центрів тощо. Особливість карти полягає в тому, що будь-хто може додати до неї об’єкти своєї територіальної громади й інформацію про їх доступність. Ресурс запущено в тестовому режимі, він постійно наповнюється. Банери карти розміщено на офіційних сайтах Одеської обладміністрації й обласної ради.

У межах проектів проведено інформаційну кампанію серед власників аптек, оскільки ці заклади є життєво важливими для людей з інвалідністю. В ході кампанії було розіслано офіційні звернення в більш ніж 300 аптек Одеси з зазначенням виявлених недоліків. За підсумками переговорів із власниками кількох аптечних мереж підписано документи, у яких власники зобов’язуються поетапно створити на своїх об’єктах умови для вільного доступу людей з інвалідністю. До кінця 2013 року буде реконструйовано понад 50 аптек. При цьому низка власників аптечних мереж не йдуть на компроміси та юридичними відписками намагаються ухилитися від виконання встановлених законодавством вимог. БФ “Прометей” готує проти них судові позови.

Контакти:
Благодійний фонд “Прометей”
Анжела Грицько
(048) 794 76 61

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: