Для дітей видано “Антидискримінаційну абетку”

Інформаційно-просвітницький центр “Вісь” видав посібник для дітей віком 10-14 років під назвою “Антидискримінаційна абетка”

Інформаційно-просвітницький центр “Вісь” видав посібник для дітей віком 10-14 років під назвою “Антидискримінаційна абетка”. Абетка є спільною ініціативою Коаліції з протидії дискримінації в Україні, яку підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“В Україні нині “дискримінація”, “ксенофобія” та інші поняття є далекими від батьків, школярів і вчителів, а тим часом кількість насильницьких злочинів, учинених на ґрунті ненависті й дискримінації в молодіжному середовищі, дедалі зростає”, – зазначають ініціатори видання.

На їхнє переконання, якщо вчасно не підтримати дитини, можна отримати непередбачувані наслідки. “Зі школярами, особливо підліткового віку, варто поводитися обережно. Для цього необхідно володіти певними знаннями й поняттями. Тож це інформаційно-методичне видання стане незамінним як для вчителів, так і для дітей і їхніх батьків”, – пояснили активісти.

“Особливо загрозливим нині є те, що молодь хизується своїми негарними вчинками й активно поширює такий “досвід” у соціальних мережах. Натомість дискримінація та споріднені злочини є слабким місцем у системі виховання української молоді. Це великою мірою спричинено низьким рівнем обізнаності вчителів і батьків щодо захисту від дискримінації. У молодіжному середовищі у зв’язку з глобальним правовим невіглаством поширені, а часто й популярні, прояви дискримінації, а також екстремістські прояви”, – наголошують фахівці.

Саме тому, на їхню думку, протидія дискримінації в Україні є не лише інструментом забезпечення прав і свобод людини, але й сегментом суспільного очікування на подальшу “європейську орієнтацію” країни.

Автори абетки сподіваються, що вона стане у пригоді для поглиблення знань дітей і підлітків про толерантність і механізми захисту прав людини.

Отримати “Антидискримінаційну абетку” можна безкоштовно, звернувшись до центру “Вісь”.

Контакти:
Інформаційно-просвітницький центр “Вісь”
Світлана Дубина
096 588 62 14
visvin@meta.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: