Діяльність громадських організацій по-чеськи: досвід для українських колег

Протягом 1-7 грудня 2007 р. представники українських НУО вивчали досвід чеських громадських організацій під час ознайомчого візиту до м. Праги (Чеська Республіка). Учасники мали на меті проаналізувати досвід залучення до процесів європейської інтеграції громадськості Чехії задля подальшої адаптації кращих практик в умовах України. Проект було організовано Інститутом про-європейської політики EUROPEUM, Європейською програмою Міжнародного фонду "Відродження" та Мережею про-європейських організацій України (виконавець – Донецький молодіжний дебатний центр) за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та Мережевої програми Схід-Схід: партнерство без кордонів ІВС.  

Протягом 1-7 грудня 2007 р. представники українських НУО вивчали досвід чеських громадських організацій під час ознайомчого візиту до м. Праги (Чеська Республіка). Учасники мали на меті проаналізувати досвід залучення до процесів європейської інтеграції громадськості Чехії задля подальшої адаптації кращих практик в умовах України. Проект було організовано Інститутом про-європейської політики EUROPEUM, Європейською програмою Міжнародного фонду “Відродження” та Мережею про-європейських організацій України (виконавець – Донецький молодіжний дебатний центр) за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та Мережевої програми Схід-Схід: партнерство без кордонів ІВС.

 15 представників найбільш активних громадських організацій України, що займаються тематикою європейської та євроатлантичної інтеграції з Вінниці, Донецька, Києва, Львова, Полтави, Сум, Чернівців, Чернігова, Херсону та м. Калуша Івано-Франківської області, взяли участь у візиті. Учасників було відібрано на конкурсній основі серед  150 заявок з різних регіонів України.

 У Празі українські активісти зустрілися з представниками громадських організацій, аналітичних центрів, благодійних фондів, Міністерства закордонних справ Чехії, Офісу Уряду Чехії, журналістами Радіо Свобода тощо. Проведені зустрічі дали змогу глибше ознайомитися з досвідом чеських колег з організації навчальних заходів для державних службовців, студентів, школярів та інших аудиторій з тематики європейської інтеграції; контролю за діями влади та можливостей впливу на них; побудови та функціонування мереж НУО; ефективної співпраці НУО зі ЗМІ, фандрейзингу тощо. Також представники українських НУО дізналися про особливості діяльності аналітичних центрів  у Чехії та думки представників різних  державних та недержавних структур щодо можливості вступу України до ЄС. “Україна має усі шанси бути членом Європейського Союзу, але для цього треба багато зробити для впровадження  внутрішніх реформ. І громадськість України має сприяти цьому своєю діяльністю” – відмітив Лукаш Пахта, політичний радник члена Європейського Парламенту.

 Досвід, отриманий у Чехії, українські громадські організації зможуть використати вже зараз, оскільки усі вони виконують проекти, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, розробку та запровадження навчальних семінарів та тренінгів для різних аудиторій, здійснення громадського моніторингу дій регіональної влади у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції тощо.

 Учасники ознайомчого візиту дійшли висновку, що є необхідність і реальні можливості для вдосконалення та підвищення ефективності діяльності НУО як в Україні, так і в Чехії. Також є добрі перспективи для впровадження спільних проектів та розвитку партнерства між українською та чеською громадськістю.

 Детальнішу інформацію можна отримати у керівника проекту Андрія Донця (Мережа про-європейських організацій України, Донецький молодіжний дебатний центр, debate@cent.dn.ua ) та Дарини Наконечної (Європейська програма МФВ, nakonechna@irf.kiev.ua  ).

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: