Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні: проблеми законодавства і практики

Експерти Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда та Максим Середа опублікували книжку “Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні: проблеми законодавства і практики”

Експерти Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда та Максим Середа опублікували книжку “Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні: проблеми законодавства і практики”. Видання підготовано за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Видання містить результати громадського моніторингу практики Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради юстиції стосовно притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та звільнення їх за порушення присяги, що сформувалася на основі реформованого у 2010 році законодавства про судоустрій і статус суддів. Проаналізовано також відповідне національне законодавство на предмет відповідності міжнародним стандартам і потребам практики. У виданні використано лише публічно доступні матеріали.

Видання буде цікавим потенційним скаржникам, оскільки вони знатимуть про те, за яку поведінку суддю можна притягнути до відповідальності; суддям, що дізнаються, яких вчинків слід уникати, й отримають додаткові орієнтири для своєї поведінки; членам і працівникам дисциплінарних органів, які зможуть удосконалити дисциплінарну практику; законотворцям, які отримають імпульс до розвитку законодавства у сфері відповідальності суддів.

Контакти:
Центр політико-правових реформ
Роман Куйбіда, kuybida@pravo.org.ua
Максим Середа, maks.sereda1@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: