“Дискримінатор року – 2013”: вручення антипремії

15 листопада об 11:00 у Києві буде оприлюднено імена осіб та організацій, які злісно порушували принципи рівності та недискримінації в Україні впродовж року

15 листопада об 11:00 у Києві (ІА “Інтерфакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А) буде оприлюднено імена осіб та організацій, які злісно порушували принципи рівності та недискримінації в Україні впродовж року. Захід проводить Коаліція з протидії дискримінації в Україні за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Переможці” отримають звання “Дискримінатор року” та “визнання” своїх “досягнень”. Символом і матеріальною відзнакою антипремії стануть шори – спеціальні пластини, які надягають на голову коням для того, щоб ті не могли дивитися по боках. Адже, за словами ініціаторів, лауреати антипремії своїми діями виявляють зашореність та обмеженість у поглядах і діях.

Антипремію “Дискримінатор року – 2013” буде вручено у трьох номінаціях:
– “Язик мій – ворог мій” (за найбільш дискримінаційне висловлювання). Основні номінанти: Голова Верховної Ради Володимир Рибак, народний депутат Ірина Фаріон (ВО “Свобода”), мер Ялти Сергій Ілаш.
– “Реально Г” (за найбільш дискримінаційний вчинок). Головні претенденти: настоятель Києво-Печерської лаври владика Павло, президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк, російський неонацист Максім Марцинкєвіч, а також Служба безпеки України, Київська міська державна адміністрація та Окружний адміністративний суд Києва.
– “Дискримінація «в законі»” (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу). Головні претенденти: народні депутати Вадим Колесніченко, Юрій Мірошниченко (Партія регіонів), Олександр Сич, Руслан Зелик, Руслан Марцінків (ВО “Свобода”).

Антипремію вручатимуть уперше. Коаліція з протидії дискримінації в Україні планує вручати “нагороду” щороку.

Оголосять “переможців” експерти Коаліції:
· Назарій Боярський, співголова Коаліції, координатор освітніх програм Центру Громадянських Свобод;
· Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини;
· Олена Шевченко, голова ГО “Інсайт”.

Нагадаємо, 16 листопада у світі відзначають Міжнародний день толерантності.

Контакти:
Центр інформації про права людини
Марина Говорухіна
050 612 00 20

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: