Дієвий механізм контролю за реформуванням ЖКГ у Миколаєві

Січнева 2015р. сесія міськради затвердила «Програму реформування та розвитку ЖКГ у м Миколаєві на 2015 -19 роки». В цілому, контроль за якістю виконання заходів покладено як на чиновників і депутатів, так і на громадські інституції., зокрема, на експертно-громадську раду виконавчого комітету Миколаївської міської ради, громадські організації.

Січнева 2015р. сесія міськради затвердила  «Програму реформування та розвитку ЖКГ у м Миколаєві на 2015 -19 роки». В цілому, контроль за якістю виконання заходів покладено як на чиновників і депутатів, так і на громадські інституції., зокрема, на експертно-громадську раду виконавчого комітету Миколаївської міської ради, громадські організації. Новацією програми стали завдання та заходи по створенню та запровадженню дієвого механізму контролю якості житлово-комунальних послуг споживачами та їх представниками – органами самоорганізації населення (ОСН) та громадськими об’єднаннями. Таким чином, міськрада врахувала пропозиції Фонду розвитку міста Миколаєва.

Однією зі складових дієвості механізму є реальна спроможність ОСН та громадських організацій захищати законні права та представляти інтереси городян як при їх відносинах з постачальниками ЖК – послуг, так і при роботі у складі конкурсних комісій міськради, що їх виявляє та контролює якість їх менеджменту. Зокрема на предмет дотримання умов договорів постачальників з Департаментом ЖКГ та управлінням комунальної власності. Саме тому Фонд наполіг на включенні у програму цього пріоритету. Також програма містить відповідні начальні заходи для активістів ОСН по кваліфікації «громадський контролер-інспектор» та продовження практики грантової підтримки проектів благоустрою та ремонтів на засадах співучасті у фінансуванні.

Зі свого боку, «Ресурсний центр ОСН Миколаївщини», що діє на базі Фонду, вже 3 роки проводить для громадських активістів «Школу громадянської дії» і пропонує ресурсну підтримку.

Нажаль, при розробці програми у місті не відбулось справжнього громадського діалогу щодо оцінки результатів попередньої «Програми розвитку та реформування ЖКГ м. Миколаєва на 2010-14 роки» та і процес розробки нової програми Департаментом ЖКГ був закритим. Фонд вдячний за враховані пропозиції, але вважаємо що співпраця тільки з Асоціацією ОСББ м. Миколаєва», Центром «Перспектива», Національним університетом кораблебудування не є достатньою для успіху реформ. Не відбулось розгляду проекту програми ні Експертно-громадською радою виконавчого комітету ні робочої групою з реформування ЖКГ миколаївської міської ради. До того ж, нові вимоги антикорупційного законодавства потребують адекватного громадського діалогу.

Тому Фонд запрошує до співпраці громадських експертів та активістів до розпочатого Фондом моніторингу по-перше, виконання Програми у 2010-14 роки та, по друге, громадської антикорупційної експертизи  прийнятої нової Програми на 2015 -19 роки.

Діяльність здійснюється ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в рамках  проекту «Покращення представницької (адвокаційної) діяльності ОСН у селах і містах Миколаївщини» в партнерстві з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» .

Контакти: ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», fondnikol@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: