Діалог органів влади та громадськості у сфері держзакупівель

29 травня у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна громадська організація «Спілка експертів ― консультантів з питань державних закупівель» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провела круглий стіл на тему: «Системний діалог органів державної виконавчої влади та громадськості у сфері державних закупівель».

Під час заходу були презентовані результати проекту «Моніторинг та громадський контроль процесу проведення державних закупівель замовниками в Харківській, Полтавській та Миколаївській областях» , який було реалізовано за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» МФ «Відродження». Також розглядались питання стосовно громадського контролю комунальних підприємств у сфері державних закупівель, механізмів участі громадськості у формуванні та реалізації політики у відповідній сфері, оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної виконавчої влади, а також посадових осіб, аналізу деяких нормативних документів.

Учасники заходу мали змогу почути 5 доповідей на теми:

– інструментарій моніторингу органів державної виконавчої влади та комунальних підприємств ― Наталія Дроздова (м. Миколаїв);

– взаємодія громадськості та органів державної виконавчої влади у сфері державних закупівель на прикладі комунальних підприємств м. Харкова ― Владислав Зубар (м. Харків);

– забезпечення участі та рівних можливостей громадським організаціям у формуванні та реалізації державної політики у сфері державних закупівель ― Сергій Трунов (м. Полтава);

– статистика проведених торгів у Харківській, Полтавській, Миколаївській областях органів освіти й охорони здоров’я та комунальних підприємств; порушення, що були найчастішими в замовників торгів, статистика окремо за кожною з трьох областей ― Вікторія Касека (м. Харків).

Усі доповідачі під час своїх виступів оперували статистичними та аналітичним даними, отриманими в результаті реалізації вищезазначеного проекту, мали зворотній зв’язок зі слухачами, що значно підвищило інтерес присутніх, та ступінь їх активності у заході. Окрему зацікавленість визвали діалоги стосовно розкриття типових корупційних схем у сфері державних закупівель.

Слід зазначити, що аудиторія продемонструвала свою обізнаність та зацікавленість по зазначеній тематиці. Це проявилось під час спілкування з доповідачами, в поставлених питаннях та жвавій дискусії в ході проведення круглого столу. Аудиторія зазначила важливість подібних заходів, оскільки вони дозволяють поділитися досвідом та здобутками, підвищити рівень знань учасників, найти однодумців та партнерів для подальшої співпраці.

В результаті учасниками заходу було вирішено, що найважливішими є питання підвищення кваліфікації з теми державних закупівель, об’єднання зусиль, мережування та поглиблення участі громадського сектору у процесах, які відносяться до сфери державних закупівель та проведення роботи з удосконалення існуючого законодавства.

Контакти:  Олена Розсказова, Керівник Східноукраїнського представництва МФ«Відродження», rozskazova@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: