Державний проектний інститут дозволив розсекретити текстову складову генпланів міст

Текстові матеріали генеральних планів міст (пояснювальні записки), за винятком розділу про водопостачання, можна використовувати як відкриту інформацію

Текстові матеріали генеральних планів міст (пояснювальні записки), за винятком розділу про водопостачання, можна використовувати як відкриту інформацію. Про це йдеться у відповіді Державного проектного інституту “Діпромісто” на прохання Краснолуцької міської ради (Луганська область) зняти гриф “Для службового користування” (ДСК) з генплану цього міста. Моніторинг доступності генпланів координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Приємно, що спеціалісти “Діпроміста” нарешті ознайомилися з законом України “Про доступ до публічної інформації” та навіть почали використовувати у своїй роботі норму-принцип “обмежується доступ до інформації, а не до документа”, – коментує ситуацію голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко. “На жаль, доступ до графічної складової генпланів до сьогодні є обмеженим. Зняття грифу “ДСК” з графічної складової генпланів залежить винятково від рішення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Ми чекаємо, що Міністерство ухвалить рішення, необхідні для відкриття графічної складової генпланів, уже на найближчий колегії Міністерства 17 вересня”, – додав правозахисник.

Нагадаємо, що саме проектні інститути є тими організаціями, які на замовлення міських рад розробляють генеральні плани міст і накладають на них гриф “Для службового користування”.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: