Державні реєстратори Черкаської області обговорили проблемні питання державної реєстрації ОСББ

3-4 червня на базі ДОК «Придніпровський», с. Чапаєвка, Черкаська область, відбувся тренінг «Державна реєстрація ОСББ: практичні поради для державних реєстраторів», в якому взяли участь 31 державний реєстратор регіону та працівники Представництва Держкомпідприємництва в Черкаській області.

Тренінг проводився в рамках проекту «Удосконалення практики державної реєстрації ОСББ», який реалізується Черкаською обласною молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих правників» за фінансової підтримки МФ «Відродження».

Основна проблема, яка обговорювалася протягом двох днів – подвійна реєстрація ОСББ та суттєві недоліки у законодавстві щодо державної реєстрації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Так, державна реєстрація ОСББ здійснюється в порядку, передбаченому Постановою КМУ від 11 жовтня 2002 р. № 1521 «Про реалізацію Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», який суперечить Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», який передбачає інший порядок державної реєстрації та комплектність подання документів для юридичних осіб.

Більшість державних реєстраторів висловили думку, що здійснення первинної реєстрації ОСББ у порядку, передбаченому Постановою КМУ від 11 жовтня 2002 р. № 1521, є прерогативою виконавчих органів міських, районних у містах рад, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, зокрема управлінь житлово-комунального господартсва, які мають затвердити відповідні порядки державної реєстрації ОСББ.

Значні проблеми існують також із реорганізацією житлово-будівельних кооперативів в ОСББ, створення ОСББ у гуртожитках, створення асоціацій ОСББ тощо.

Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного Розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти виконавців проекту: Черкаська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих правників», 18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 251, оф.3, т.: 8 (0472) 38-48-17; факс: 73-50-61, e-mail: lawyers_amp@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: