Державна програма інформування громадськості з питань європейської інтеграції не виконується – оцінка експерта МФВ

Дмитро Шульга, старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», член Координаційної ради з виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 роки підготував експертний коментар-оцінку проекту звіту органів державної влади про виконання у 2009 році цієї Державної цільової програми.

Цей експертний коментар-оцінка підготовлений на запит Держкомтелерадіо та Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Основою для аналізу були звітні матеріали центральних та регіональних органів виконавчої влади, надані Держкомтелерадіо, доступні також на сайті Держкомтелерадіо у рубриці “Європейська інтеграція” (http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/system?cat_id=70820)

Основним висновком коментаря-оцінки є те, що Програма не виконується, головним чином через відсутність фінансування, а також брак бажання та розуміння виконавців. Так, з загальної кількості 27 заходів Програми у 2009 році не виконано 20, виконано частково 5, виконано 2.

По суті, на виконання Програми у 2009 році взагалі не було виділено коштів з державного та з місцевих бюджетів у той час, коли прогнозованим обсягом фінансування Програми у 2009 році було 11,126 млн. гривень з державного бюджету та 4,143 млн. гривень з місцевих бюджетів.

Відсутність фінансування Програми у 2009 році призвела до того, що так і не був апробований інноваційний механізм реалізації Програми через підтримку проектів громадських організацій з державного та місцевих бюджетів у вигляді грантів: відповідний “Порядок проведення конкурсного відбору проектів і програм інформування громадськості з питань європейської інтеграції, розроблених громадськими організаціями” затверджено Постановою КМУ №956 від 30.10.2008.

Основною рекомендацією уряду України є визначитися з доцільністю віртуального існування Державної програми за умов відсутності фінансування на її виконання. Заходи, які зараз виконуються за відсутності фінансування, можуть і будуть виконуватися без існування Програми. Тому якщо нема фінансування на виконання Програми – то потрібно її скасовувати. Це буде краще, ніж робити вигляд, що Програма виконується.

Повний текст коментаря-оцінки дивіться тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: