Депутатів закликають підтримати законопроект щодо протидії дискримінації

Консорціум організацій “Європа без бар’єрів” та Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства звернулися до керівників фракцій Верховної Ради з закликом підтримати проект закону №2342 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та дискримінації в Україні”

Консорціум організацій “Європа без бар’єрів” та Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства звернулися до керівників фракцій Верховної Ради з закликом підтримати проект закону №2342 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні”. Ухвалення цього документу є однією з вимог 1-го етапу виконання Плану дій із візової лібералізації (ПДВЛ), який ЄС надав Україні 22 листопада 2010 року. Моніторинг виконання ПДВЛ підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами ініціаторів звернення, законопроект №2342 спрямовано насамперед на забезпечення прав і свобод людини, зокрема принципу рівності. Водночас документ спрямовано на впровадження в Україні мінімальних стандартів ЄС у відповідній сфері як необхідної вимоги для запровадження безвізового режиму поїздок громадян України до країн ЄС.

За словами громадських активістів, ухвалення згаданого законопроекту дасть змогу:
– очікувати позитивної оцінки виконання завдань, які передбачає 1-ша фаза ПДВЛ, та отримати рішення про перехід до 2-ї фази;
– гарантувати всім громадянам рівність трудових прав відповідно до Конституції України та міжнародних договорів, а також відповідно до декларованої урядом готовності ефективно боротися з дискримінацією в державі;
– продемонструвати послідовність і відповідальність перед ЄС у виконанні взятих зобов’язань.

Ініціатори звернення звертають увагу, що неприйняття законопроекту №2342 найближчим часом або відмова від його прийняття може викликати негативну реакцію Євросоюзу, який може сприйняти це як відмову впроваджувати навіть мінімальні стандарти ЄС у сфері запобігання та протидії дискримінації.

Звернення

Контакти:
Консорціум організацій “Європа без бар’єрів”
(044) 238 68 43
info.novisa.ewb@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: