День рідкісних хвороб

28 лютого кожного року починаючи з 2008 року в усьому світі відзначається День рідкісних хвороб, цього року вперше в Україні повномасштабно за ініціативи Громадської спілки «Орфанні захворювання України», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» буде проведено публічні заходи, присвячені проблемам хворих з рідкісними захворювання.

28 лютого кожного року починаючи з 2008 року в усьому світі відзначається День рідкісних хвороб,  цього року вперше в Україні повномасштабно за ініціативи Громадської спілки «Орфанні захворювання України», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» буде проведено публічні заходи, присвячені  проблемам хворих з рідкісними захворювання.

26 лютого 2015 року в рамках проекту «Орфанні,  але не безправні!» пройдуть наступні заходи:

 1. 26.02.2015 з  9.00 до 10.00 год.,  під Кабінетом Міністрів України, вул. Грушевського 12/2

Організована публічна мирна акція  «Орфанні, але не безправні!» за участю пацієнтів та громадських активістів з інсталяцією та прес – майданчиком  під стінами Кабінету Міністрів України.

Публічну акцію  під Кабінетом Міністрів України присвячено Дню рідкісних хворих та  проблемам доступу до лікування і  захисту законних прав орфанних хворих в Україні. Учасники акції під час інсталяції в рамках акції  продемонструють, що означає  жити без руки допомоги і як важливо допомагати зовсім  не захищеним ні законодавчо, ні соціально,  хворим на рідкісні хвороби в Україні.

Учасники та спікери акції :

 • Кулеша Тетяна, Голова Ради ГС «Орфанні захворювання України»
 • Юлія Бойчук, мама з дівчинкою, хворою на муковісцидоз
 • Тетяна Заморська, член Ради Громадської спілки та координатор грантового проекту «Орфанні, але не безправні!»
 • Представники  інших регіональних та місцевих громадських організацій  по орфанним хворобам, волонтери та орфанні пацієнти.

Акція має на меті звернутися громадою  від імені усіх рідкісних хворих  до Кабінету Міністрів України з закликом до дій у напрямку вирішення проблеми доступу до лікування орфанних хворих. Під час акції активісти звернуться  з пропозиціями щодо законодавчих змін та активних кроків по забезпеченню доступу до лікування й правового та соціального  захисту  та передадуть відкритого листа  на ім’я Арсенія Яценюка, Прем’єр Міністра України.

Під час акції учасники відзначать проблеми, з якими  живуть сьогодні орфанники в Україні без символічних «рук допомоги» з боку владних структур та що буває з рідкісними хворими завдяки байдужості.

 

 1. 26.02.2015 з 10.30 -11.00 Готель «Київ» , вул.. Грушевського 26/2,2 поверх.

Прес-конференція, присвячена Дню рідкісних хвороб та проблемам органних хворих в Україні  й шляхам їх вирішення.

Учасники та спікери конференції:

 • Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я України,
 • Альона Терещенко, Заступник Міністра охорони здоров’я, 
 • Тарас Лясковський, Зав. Сектором з птань держ.реєстрації МОЗ України,
 • Тетяна Кулеша, Голова Ради ГС “Орфанні захворювання України».

Можливий також додатковий виступ юристів  та головних лікарів медичних закладів, позаштатних спеціалістів МОЗ України та громадських організацій.

 1. 26.02.2015 з 11.00 до 13.30 ,Готель «Київ» , вул.. Грушевського 26/2, 2 поверх

Перший Всеукраїнський з’їзд орфанних хворих, де будуть присутні наступніучасники: Міністр Охорони Здоров’я Олександр Квіташвілі та інші представники МОЗ України, представники Комітету Охорони Здоров’я при Верховній Раді України, представники громадських організацій рідкісних хворих лікарі та пацієнти. До участі у з’їзді та докладів запрошені юристи та адвокати, які проконсультують орфанників щодо їх законних прав та дій в рамках імплементації Закону про рідкісні хвороби. Також, орфанні пацієнти  звернуться зі своїм маніфестом до присутніх та особисто розкажуть про тяжкі реалії свого життя за умов відсутності доступу до лікування в Україні.

На сьогодні, ситуація з орфанниками ситуація дуже критична: немає фінансування по державних програмах, у деяких нозологій немає реєстрів та ліків, вони не зареєстровані та не забезпечені державою і не захищені законодавством. Саме з метою вирішення проблем доступу до лікування та захисту прав пацієнтів зберуться всі учасники з’їзду.

В рамках з’їзду буде представлено резолюцію та мету грантового проекту «Орфанні, але не безправні!» –  Аналіз ситуації та вивчення стану проблем орфанників в Україні; Доступ до лікування та законодавча незахищеність, відсутність ліків та державних програм фінансування для забезпечення хворих – це основні проблеми людей з рідкісними хворобами  в Україні.  Прийнятий закон про рідкісні хвороби не працює на практиці, недофінансування може призвести до загибелі 5% населення України.

Плна заходів

Резолюція

Контакти:  Стасюк Анастасія,  секретар ГС «Орфанні захворювання України», 093 044 10 81

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: