День Європи відзначили у Хмельницькому

Всесвітній День європейського континенту відзначається дев'ятого травня. Оскільки в Україні в цей день відзначали день Перемоги, тому в Києві та зокрема в Хмельницькому свято перенесено майже на два тижні....

Всесвітній День європейського континенту відзначається дев’ятого травня. Оскільки в Україні в цей день відзначали день Перемоги, тому в Києві та зокрема в Хмельницькому свято перенесено майже на два тижні.

Найбільш гучно День Європи святкували в гімназії №2: проведенням уроків з курсу Євроінтеграції, конкурсу малюнків, святкових концертів тощо (всього 19 заходів). Це та багато іншого, що наближає хмельничан до європейського курсу, відзначили на круглому столі “Європейські реалії України”, що відбувся в бібліотеці Островського за сприяння Центру європейської інформації, що функціонує у рамках “європейської програми” Міжнародного фонду “Відродження”.

За даними управління зовнішніх відносин облдержадміністрації найбільші економічні партнери Хмельниччини знаходяться в Європі — Польща, Італія, Німеччина, Франція тощо. “Україні не треба сумніватися в тому, що вона Європейська держава. Все питання лишен в тому, чи підтягнемо ми свої показники до високого рівня”,  — сказала консультант проекту “Відродження” Тетяна Безвушко. Вона також зауважила, що все можливе для поширення інформації про Єврозону вже зроблено. Зокрема, вона мала на увазі інформаційний центр в бібліотеці, мета якого полягає не агітувати громадян приймати проєвропейську позицію, а лише надавати інформацію та координувати євроінтеграційну діяльність громадських організацій.

На круглому столі було також зауважено, що 65% українських студентів, які навчаються в Європі,  — зі сходу України; більшість приватних підприємств, які працюють з європейськими фірмами, теж розташовані в східних регіонах України. Тому на думку учасників розмови немає підстав вважати, що лише західна Україна прагне ввійти до Європи.

День Європи — свято держав-членів Європейського Союзу та Європейського Співтовариства.  Основна його ідея — кожен мешканець континенту, незалежно від своєї національності і громадянства, має відчути себе вільним у Європейському домі.


Ольга Луцишина, асистент програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: olga.lutsishina@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а, к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: