День народження Джоржа Сороса: дивовижна людина, дивовижна біографія

Джорджу Соросу сьогодні виповнився 91 рік.

Те, що він дивовижна людина, можуть сказати факти з його біографії.

Сорос пережив німецьку окупацію ще у 13 років. Протягом року перебував під загрозою смерті через те, що він єврей. А сьогодні його ненавидять усі авторитарні лідери та корупціонери: у Білорусі, Росії та Туреччині влада змусила позакривати Фундації Сороса. А в Україні найактивнішими його опонентами є орієнтовані на Росію політичні сили і представники олігархів.

Мріючи про навчання у Лондонській школі економіки, після еміграції у 1947, молодому Джорджу довелось працювати вантажником на залізниці і охоронцем у нічному клубі, щоб оплатити навчання. А у 43 роки він запустив свій власний хедж-фонд, який зробив його однією з найбагатших людей у ХХ ст.

Та батько навчив Сороса, що гроші – це лише засіб для досягнення мети. А сам Джордж пізніше зізнавався що йому не дуже подобається заробляти гроші, просто він у цьому майстер.

Саме тому в 1979 році він створив благодійний фонд Відкрите суспільство. Загалом на благодійність він передав понад 33 мільярда доларів протягом свого життя. Це найщедріше співвідношення зароблених та витрачених на благодійність коштів серед усіх відомих бізнесменів-філантропів.

Та мабуть він ніколи не зможе забути свою найпершу дитячу благодійність, коли він власні зароблені у 9 років гроші передав на боротьбу фінського народу проти загарбницького вторгнення СРСР. Це були найменші за сумою гроші, які він пожертвував, але точно не найменші за значенням для тоді ще маленького хлопчика.

Команда нашого Фонду вітає Джорджа Сороса і дякує усім партнерам та друзям, які наближають Україну до відкритого суспільства, у яке так вірить Джордж. Адже головна цінність відкритого суспільства – це людина та її життя. Продовжуємо працювати над тим, щоб кожен у нашій країні почував себе гідно, щоб кожен міг бути включеним у творення держави та щоб усі мали рівні можливості для самореалізації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: