Дебати «Децентралізація: сучасний стан та виклики у Львівській області»

30 квітня 2015 року у Сокальському районі Львівської області відбулися  Дебати «Децентралізація: сучасний стан та виклики у Львівській області». Дебати пройшли в межах «Ініціативу з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Учасникам зустрічі – головам сільських та міських рад, представникам керівництва районної державної адміністрації та районної ради експертами ГО «Європейський діалог» були представлені матеріали щодо моделювання об’єднаної громади, в яку мали б увійти шість сільських рад – Тартаківська, Боб’ятинська, Княжівська, Лучицька, Перв’ятицьката та Смиківська із можливим адміністративним центром в селі Тартаків. Основою моделювання громади стали положення Методики формування спроможних територіальних громад згідно Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, а також розрахунки щодо можливих доходів та витрат об’єднаної громади.

Під час дискусії були озвучені альтернативні підходи  щодо об’єднання, проведено співставлення показників подібної  громади (гміни) в Польщі.

Основним результатом зустрічі можна вважати більш глибоке розуміння учасниками суті об’єднання та необхідності узгодженості роботи всіх зацікавлених осіб – громад, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Контакти: ГО «Європейський діалог»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: