Центр трансатлантичного діалогу організував зустріч Зеленського з латиноамериканськими журналістами

НА ФОТО: Фото: Офіс Президента

8 серпня делегація журналістів з Аргентини, Чилі, Уругваю, Бразилії, Мексики, Колумбії та Іспанії зустрілась з Президентом України Володимиром Зеленським. Цю зустріч організував Центр трансатлантичного діалогу за підтримки нашого Фонду.

Україна активно розширює свої партнерські звʼязки на Глобальному Півдні. На початку 2023 року Президент України Володимир Зеленський оголосив серед основних пріоритетів розвиток міжнародного діалогу з регіонами Глобального Півдня, зокрема і Латинською Америкою. Міністерство Закордонних Справ України уже веде дипломатичну роботу, аби привертати увагу до України в цьому регіоні та знаходити нові, корисні обом сторонам, партнерства.

Так само і наша програма “Європа і світ”, яка на початку року оновила тематичні пріоритети і значно розширила географію діяльності та підтримки, зокрема і в бік Латинської Америки.

Одним з нових проєктів, який виходять за географічні рамки Європи і був підтриманий цією програмою Фонду, є проєкт Центру трансатлантичного діалогу. Він націлений на налагодження особистих звʼязків та довгострокових контактів українських стейкхолдерів з партнерами з Латинської Америки, зокрема між ЗМІ, експертним та громадським середовищем, політиками. Крім цього проєкт спрямовано на підвищення їхньої обізнаності про Україну, російське вторгнення та злочини вчинені росією в Україні. 

Першим етапом їх проєкту була жива зустріч журналістів з Аргентини, Чилі, Уругваю, Бразилії, Мексики, Колумбії та Іспанії із топ-керівництвом країни, українськими активістами, волонтерами і журналістами. Для цього Центр трансатлантичного діалогу організував візит делегації девʼятьох ЗМІ до України.

У рамках цього візиту делегація відвідала Харків, Ізюм, Ірпінь, Бучу та Бородянку, познайомилась з українськими журналістами, волонтерами, активістами, й правозахисниками, зокрема і з членкинею правління Фонду “Відродження” Олександрою Матвійчук, головою “Центру громадянських свобод”. Наприкінці візиту делегація зустрілась з Президентом України Володимиром Зеленським. Президент відповів на запитання журналістів щодо позиції Латинської Америки та необхідності підтримки України.

Довідково: Центр трансатлантичного діалогу займається аналітичною підтримкою центрів прийняття рішень в Україні та за кордоном у країнах ЄС, США та Латинській Америці. Команда аналітиків готує матеріали про події в Україні та вплив війни на інші країни, спеціалізується на експертизі з безпекових, гуманітарних та євроатлантичних питань. Організація також співпрацює з аргентинським аналітичним центром «Аргентинська рада з міжнародних відносин». У березні 2023 Центр трансатлантичного діалогу підписав Меморандум про співпрацю з Міністерством закордонних справ України. 

Фото: Офіс Президента

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: