“Custody Records” вперше запрацює у відділку поліції. Презентація пройде в Харкові

Громадські експерти, представники Міністерства внутрішніх справ та Офісу Генерального Прокурора зберуться 9 червня в Харкові, щоб оцінити роботу “Custody Records” для поліцейського відділку. Електронна система забезпечення прав затриманих віднедавна апробовується в приміщенні відділу поліції №1 Харківського районного управління №1 ГУНП в Харківській області.

“Custody Records” як пілотний проєкт з 2016 року успішно зарекомендував себе в ізоляторах тимчасового тримання в Дніпрі, Кропивницькому, Сарнах, Херсоні, Харкові та Сєвєродонецьку. Як відзначають в Управлінні дотримання прав людини Національної поліції України, лише з початку року, завдяки відеомоніторингу в ІТТ, вдалося врятувати сімох людей, які намагалися вчинити самогубство.

Зараз систему “Custody Records” поступово впроваджують у кожному підрозділі поліції. Вперше у діяльності відділку поліції систему апробували у відділі №1 Харківського районного управління №1 ГУНП в Харківській області.

09 червня в приміщенні даного відділу поліції міста Харків відбудеться демонстрація роботи проєкту системи  “Custody Records”.

Захід відбудеться за участі команди, яка займається впровадженням електронної системи:

  • Міністерство внутрішніх справ України.
  • Національна поліція України.
  • Управління дотримання прав людини Національної поліції України.
  • Офіс Генерального прокурора.
  • Міжнародний фонд “Відродження”.
  • Українська фундація правової допомоги.
  • Експертний Центру з прав людини.

Під час демонстрації організатори ознайомлять гостей з роботою  інформаційної підсистеми “Custody Records” з моменту затримання, доставлення та перебування особи у відділі поліції,  а також висвітлять  роль у цьому процесі інспектора з дотримання прав людини.

Після демонстрації заплановано обговорення проєкту “Custody Records”.

Місце демонстрації:   відділ поліції №1 Харківського районного управління №1 ГУНП в Харківській області, місто Харків (просп. Гагаріна, 76).

Час: 9 червня 2021 з 12:30 до 13.30

Запрошуємо на демонстрацію представників ЗМІ та блогерів. Для акредитації просимо написати на електронну пошту aleinik@ulaf.org.ua прізвище, ім’я, по батькові журналіста або блогера, назву ЗМІ та контактний номер телефону.

“Custody Records” – система електронної фіксації всіх дій відносно затриманих осіб, метою якої є забезпечення прав затриманих осіб та самих поліцейських відповідно до європейських стандартів (подібна система успішно зарекомендувала себе у Великобританії). В подальшому планується запровадження автоматичного повідомлення системою  центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про факт затримання особи. Одним із складових системи «Custody Records» є здійснення цілодобового відеонагляду, який фіксує всі дії поліції стосовно затриманих, та інформування відповідальних осіб про завершення терміну тримання.

Уповноважені особи – інспектори з дотримання прав людини, будуть здійснювати контроль за забезпеченням дотримання прав людини, законність тримання під вартою, гарантувати безпечне середовище,  а також виявляти порушення процесуальних прав та гарантій до поміщення особи в ізолятор тимчасового тримання.

Система забезпечення прав затриманих впроваджується Національною Поліцією України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Української фундації правової допомоги та Експертного Центру з прав людини в ізоляторах тимчасового тримання з 2017 року та районних відділах Національної поліції України з 2021 року.

Система забезпечення прав затриманих – це поєднання електронного документування, цілодобового відеоспостереження, впровадження зміни філософії затримання та запровадження інституту інспекторів з дотримання прав людини в діяльності органів (підрозділів) Національної поліції України. Custody Records це забезпечення прав затриманих та підвищення захисту прав кожного громадянина який знаходиться під контролем поліції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: