Набір учасників просвітницького візиту до Польщі, присвяченого вшануванню пам’яті жертв геноциду ромів

МЕТА КОНКУРСУ:

Міжнародна ромська молодіжна мережа “Терніпе”, Український центр вивчення історії Голокосту та Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” оголошують набір у групу для відвідання щорічної церемонії вшанування пам’яті жертв геноциду ромів (Польща, Краків – Освенцім, 30 липня – 3 серпня)

Дата завершення конкурсу:

23.05.2014

Програма:

Ромська програма

Міжнародна ромська молодіжна мережа “Терніпе”, Український центр вивчення історії Голокосту та Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” оголошують набір у групу для відвідання щорічної церемонії вшанування пам’яті жертв геноциду ромів (Польща, Краків – Освенцім, 30 липня – 3 серпня).

Заявки приймають від студентської та працюючої молоді, яка матиме змогу використати набуті знання у своїй подальшій професійній або громадській діяльності. Кандидати повинні добре володіти англійською мовою (на рівні вільного розуміння та спілкування), а також мати закордонний паспорт.

Після повернення з Польщі учасники мають бути готові надати відгук про відвіданий захід і свою участь у ньому (підготувати статтю / відгук / публікацію в місцевих ЗМІ, Інтернет-ЗМІ та соціальних мережах) і поділитися враженнями про поїздку у своїх громадах.

Заявки приймають до 23 травня на електронну адресу holocaust_studies@ukr.net (контактна особа – Михайло Тяглий).

Заявка має містити:
– ім’я та прізвище, поштову й електронну адресу, номер мобільного телефона, місце навчання / роботи;
– відскановану копію першого розвороту закордонного паспорта;
– мотиваційний лист (обсягом до 500 слів), у якому кандидат має пояснити, чому він бажає взяти участь у програмі, якою мірою він задіяний у житті ромської громади чи суспільній активності, що для нього означає історичний феномен геноциду ромів за часів нацизму та як він планує використовувати набуті знання;
– документ, який підтверджує рівень володіння англійською мовою (наприклад, відсканована копію оцінки нещодавнього іспиту з англійської мови з залікової книжки чи інші документи).

Аплікантів відбиратиме Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” й Український центр вивчення історії Голокосту.

Витрати учасників на подорож із Києва до Кракова та у зворотній бік забезпечує Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження”, їх проживання та харчування у Кракові забезпечує Міжнародна ромська молодіжна мережа “Терніпе”. Передбачено централізований виїзд групи з Києва 30 липня у супроводі співробітника Українського центру вивчення історії Голокосту Михайла Тяглого.

Щорічно 2 серпня в багатьох країнах Європи відзначають День пам’яті геноциду ромів, які загинули в часи Другої світової війни внаслідок расистської політики нацистської Німеччини та її союзників. Міжнародна ромська молодіжна мережа “Терніпе”, центральний офіс якої розташовано в Берліні, вже кілька років поспіль наприкінці липня – на початку серпня проводить навчальний захід, присвячений історії геноциду ромів, у місті Краків (Польща) й урочисту церемонію вшанування пам’яті ромських жертв у колишньому нацистському таборі смерті “Аушвіц-Біркенау”. Ця щорічна акція має на меті підвищити рівень обізнаності ромської молоді про нацистський геноцид ромів, посилити солідарність серед ромів для кращого усвідомлення таких явищ, як ксенофобія й нетерпимість, і засобів протистояння їм. Щороку близько 500 учасників – активної ромської молоді та представників інших націоанальностей із різних європейських країн мають змогу відвідати лекції та семінари з різних аспектів ромської історії та культури, особисто поспілкуватися з відомими науковцями, правозахисниками, політиками та громадськими діячами, а також дізнатися більше про трагічні сторінки нацистської антиромської політики й особисто вшанувати пам’ять ромів, які загинули в газовій камері концтабору “Аушвіц-Біркенау”, а також в інших частинах Європи.

Інформація про вшанування пам’яті ромів – жертв геноциду в попередні роки 

Контакти:
Український центр вивчення історії Голокосту
Михайло Тяглий
holocaust_studies@ukr.net

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: