Конкурс «Громадська дія проти корупції. Конкурс для Східного регіону»

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу: сприяти застосуванню антикорупційних інструментів на локальному рівні та підвищувати компетенції громадських ініціатив у боротьбі з корупцією.

Дата завершення конкурсу:

12.04.2016

Програма:

Соціальний капітал

Міжнародний фонд «Відродження»

Оголошення конкурсу

«Громадська дія проти корупції. Конкурс для Східного регіону»

Протягом останніх двох років в Україні запроваджено низку законодавчих та інституційних змін, які мають на меті подолання корупції. Однак, використання антикорупційних механізмів, а також інструментів відкритості та прозорості публічних органів та розпорядників публічних коштів на локальному рівні є менш активним, аніж на центральному рівні. Причиною цього часто є низька обізнаність громадських активістів з цими інструментами, невідповідність місцевих нормативно-правових актів нормам національного законодавства тощо.

Мета цього конкурсу: сприяти застосуванню антикорупційних інструментів на локальному рівні та підвищувати компетенції громадських ініціатив у боротьбі з корупцією. 

Учасники конкурсу – громадські організації, які зареєстровані та діють у Харківській, Сумській, Полтавській, Донецькій[1] та Луганській областях.

Пріоритет конкурсу – застосування на локальному рівні інструментів боротьби з корупцією, а також інструментів відкритості, прозорості та підзвітності органів публічної владиза наступними напрямками:

  • розробка і застосування на практиці інструментів та механізмів подолання корупції на локальному рівні (моніторинг відповідності статків та стилю життя публічних службовців місцевого рівня їх деклараціям про доходи; моніторинг державних закупівель, моніторинг використання публічних коштів; сприяння приведенню у відповідність з національним законодавством локальних нормативно-правових актів, які стосуються протидії корупції);
  • сприяння прозорості та відкритості органів – розпорядників публічних коштів, зокрема, шляхом аналізу ефективності використання державного та комунального майна;
  • комунікація, мережування та посилення спроможності громадських антикорупційних ініціатив.

Конкурс для громадських ініціатив Східного регіону буде проходити у 2 етапи.

На першому етапі громадські активісти, організації та ініціативи повинні запропонувати ідею проекту, яка повинна бути викладена за спрощеною описовою формою (у додатку до цього оголошення) до 17.00 12 квітня 2016 р. та надіслана на адресу: rozskazova@irf.ua із зазначенням у темі повідомлення «Громадська дія проти корупції. Конкурс для Східного регіону».

Результати відбору до участі у другому етапі конкурсу буде оголошено не пізніше 29 квітня 2016 року.

Протягом другого етапу конкурсу організації та ініціативи підготують власний проект за стандартною аплікаційною формою Міжнародного фонду «Відродження», на основі якого і буде прийнято кінцеве рішення про підтримку відхилення з боку Міжнародного фонду «Відродження».

Результати 2 етапу конкурсу буде повідомлено не пізніше 27 травня 2016 року.

Загальний бюджет конкурсу – 500 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 150 000 гривень.

Середній розмір гранту – 100 000 – 120 000 гривень.

Тривалість проекту не може перевищувати 6 місяців.

Планований період початку реалізації проектів – червень 2016 р.

Рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Контактна особа:  Олена Розсказова, Керівник Східноукраїнського представництва МФ «Відродження», rozskazova@irf.ua


[1] Окрім м. Маріуполя, для якого буде оголошено окремий конкурс у межах діяльності представництва МФВ у м. Дніпропетровську, яке планується відкрити у квітні цього року.

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: