Конкурс «Зупинимо корупцію: громадська дія в Одеському регіоні»

МЕТА КОНКУРСУ:

проведення конкурсу ідей та проектів для вироблення та імплементації нових механізмів громадського контролю у сфері протидії корупції на території Одеської області.

Дата завершення конкурсу:

26.08.2015

Програма:

Соціальний капітал

Конкурс «Зупинимо корупцію: громадська дія в Одеському регіоні»

Останні події в Україні засвідчують – подолання корупції є однією з найбільш запитуваних суспільством реформ. Нове керівництво Одеської обласної державної адміністрації демонструє значну політичну волю до проведення антикорупційних реформ, що надає регіону шанс стати лідером в Україні, і поширити найкращий позитивний досвід на всю країну. Успішна реалізація антикорупційної політики неможлива без залучення громадянського суспільства, неурядових організацій, усіх небайдужих громадян.

Міжнародний Фонд «Відродження» разом з Одеською обласною державною адміністрацією ініціює проведення конкурсу ідей та проектів для вироблення й імплементації нових механізмів громадського контролю у сфері протидії корупції на території Одеської області. Фонд планує надати підтримку громадським ініціативам, які сприятимуть реалізації антикорупційної політики в Одеській області, у тому числі, спрямованих на організацію роботи «Будинку юстиції», який створюється ОДА.

На підтримку можуть розраховувати  громадські організації та ініціативи, експертно-аналітичні  групи, які планують працювати за наступними напрямками:

 • громадський аудит дотримання антикорупційного законодавства у діяльності органів Одеської обласної державної адміністрації, посадових осіб інших органів публічної влади;
 • створення оперативних експертно-аналітичних груп за найбільш корупціогенними проблемами у регіоні (митниця та фіскальна служба; правоохоронні органи; природно-заповідні та рекреаційні зони; служби надання довідок та інших адміністративних послуг громадянам; охорона здоров’я) з метою виявлення причин корупції, надання пропозицій щодо їх усунення на законодавчому та адміністративному рівнях, а також юридичний супровід стратегічно важливих справ у цій сфері;
 • громадський моніторинг відповідності статків та стилю життя державних службовців їх деклараціям про доходи;
 • доступ до інформації, прозорість та аналіз використання бюджетних коштів, державного та комунального майна;
 • контроль за проведенням та адмініструванням державних закупівель в Одеській області, зокрема підвищення їх прозорості через використання інноваційних інструментів (наприклад, електронних державних закупівель);
 • підтримка роботи антикорупційної “гарячої лінії”, яка діятиме у співпраці з Одеською обласною  державною адміністрацією;
 • антикорупційні журналістські розслідування в Одеському регіоні задля виявлення та оприлюднення фактів корупційної діяльності посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування;

Фонд планує надати підтримку проектам, поціленим на:

 • навчання, стажування державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, з метою покращення їх обізнаності щодо основ законодавства України з протидії корупції, особливостей реалізації нового антикорупційного законодавства, найкращих світових практик попередження корупції;
 • навчання для активістів антикорупційних громадських ініціатив, спрямовані на зростання рівня їх  компетентності і навичок у сфері виявлення та протидії корупції; експертний супровід (у тому числі, з наданням постійних консультацій) громадських організацій, які реалізовуватимуть антикорупційні проекти/ініціативи в Одеській області;
 • соціологічні опитування щодо проблем корупції в Одеській області;
 • проведення антикорупційних інформаційних та адвокаційних кампаній, створення і поширення антикорупційної соціальної реклами.

До участі у конкурсі запрошуються організації та громадські ініціативи як з Одеської області, так і з усієї України, котрі готові сприяти антикорупційній діяльності в Одеській області.

До участі у конкурсі заохочуються ініціативи, які спрямовані не лише на діяльність у м. Одесі, а й будуть сприяти розвитку антикорупційної культури на районному та місцевому рівні.  

Конкурс з реалізації антикорупційних ініціатив в Одеській області буде проходити у 2 етапи: 1-й етап — до 31 липня 2015 р., 2-й етап — 31 липня-31 серпня 2015 р.

На першому етапі громадські активісти, організації та ініціативи повинні запропонувати власні ідеї та пропозиції, які буде оцінювати експертна рада конкурсу (до складу експертної ради увійдуть представники Одеської ОДА, МФ «Відродження», громадські активісти). Ідея повинна бути викладена за спрощеною описовою формою (1-2 сторінки) до 18.00 26 липня ц.р. та надіслана на адресу: popov@irf.ua із зазначенням у темі повідомлення «Проект на конкурс «Зупинимо корупцію». Результати відбору буде оголошено до 31 липня.

Максимальний обсяг фінансування одного проекту не перевищуватиме 500 000 гривень.

Середній розмір підтриманого проекту становитиме 250 000 – 300 000 гривень.

У разі попереднього схвалення пропозиції, учасників буде відібрано до участі у другому етапі конкурсу. Для участі у ньому, необхідно буде підготувати проект за стандартною аплікаційною формою Міжнародного Фонду «Відродження» до 26 серпня ц.р. Оголошення переможців другого етапу відбудеться наприкінці серпня.

 Організаціям ініціативним групам, які пройдуть перший етап відбору, у разі потреби, буде запропоновано «менторську» допомогу у підготовці проектної пропозиції з боку провідних антикорупційних організацій України.

Поза межами оголошеного конкурсу Фонд планує сприяти юридичній підтримці як антикорупційної діяльності ОДА, так і наданням правових консультацій у процесі реалізації підтриманих проектів.

Контакти: Євген Попов

Керівник Південноукраїнського регіонального представництва

Міжнародного фонду «Відродження»

popov@irf.ua  

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: