Конкурс «Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Заходу України»

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу: сприяти посиленню компетенцій організацій громадянського суспільства та громадських активістів у Західних областях України; сприяння взаєморозумінню і соціальній згуртованості у громадах Заходу України.

Дата завершення конкурсу:

12.04.2016

Програма:

Соціальний капітал

Міжнародний фонд «Відродження»

Оголошення конкурсу

 «Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Заходу України»

Недостатній рівень конструктивного діалогу між владою, бізнесом та громадянами є однією з найгостріших проблем, які стоять зараз у Західних областей України. Попри наявність значної кількості громадських об’єднань та ініціатив, їх активні намагання співпрацювати з органами місцевого самоврядування – спроби діалогу та об’єднання влади і громади навколо реформ залишаються доволі несистемними. В той же час, процеси реформування, а особливо процеси децентралізації, можуть бути успішними лише за умови підтримки громадянського суспільства.

Мета цього конкурсу: сприяти посиленню компетенцій організацій громадянського суспільства та громадських активістів у Західних областях України; сприяння взаєморозумінню і соціальній згуртованості у громадах Заходу України.

Учасники конкурсу – громадські організації, які зареєстровані та діють у Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Закарпатській областях.

Пріоритет конкурсу – розвиток потенціалу місцевих громад (громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування) у творенні місцевих політик із втілення реформ та посилення соціальної згуртованості у громадах за наступними напрямками:

  • розбудова діалогу у громадах (бізнес – громада – влада) через медіацію, співпраця щодо відкритого обговорення проблем громад (у форматі дискусійного клубу, відкритих мозкових штурмів, низки інтеграційних заходів) пошуку шляхів їх розв’язання (формування списку проблем, їх ранжування, пошук шляхів вирішення, публічне обговорення проектів розв’язання проблем, можливе делегування громадським організаціям у співпраці з органами місцевого самоврядування та бізнесу, моніторинг стану розв’язання проблеми); спільне планування та моніторинг бюджетів; використання успішних практик моніторингу; обмін досвідом та найуспішнішими практиками;
  • проведення соціально-культурних акцій для інтеграції громади, навчально-просвітницьких заходів з громадянської освіти, спрямованих, зокрема, на розвиток публічних просторів міст і громад, порозуміння і налагодження взаємодії у громаді задля розвитку громадянської активності, залучення молоді до вирішення нагальних проблем громади.

Конкурс для громадських ініціатив Західних областей України буде проходити у 2 етапи.

На першому етапі громадські активісти, організації та ініціативи повинні запропонувати власні ідеї та пропозиції. Ідея повинна бути викладена за спрощеною описовою формою (див. у додатку) до 17:00 12 квітня 2016р. та надіслана на адресу: dashchakivska@irf.ua із зазначенням у темі повідомлення «Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Заходу України».

Результати відбору буде оголошено не пізніше 29 квітня 2016 року.

Протягом другого етапу конкурсу організації та ініціативи підготують власний проект за стандартною аплікаційною формою Міжнародного фонду «Відродження», на основі якого і буде прийнято кінцеве рішення про підтримку відхилення з боку Міжнародного фонду «Відродження».

Результати 2 етапу конкурсу буде повідомлено не пізніше 27 травня 2016 року.

Загальний бюджет конкурсу – 500 00 гривень.

Максимальний розмір гранту – 150 000 гривень.

Середній розмір гранту – 100 000 – 120 000 гривень.

Тривалість проекту не може перевищувати 6 місяців. Планований період початку реалізації проектів – червень 2016 року.

Рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Контактна особа: Оксана Дащаківська, Керівник Західноукраїнського представництва МФВ, dashchakivska@irf.ua

 

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: