КОНКУРС «ПРОЗОРІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ В РЕГІОНАХ УКРАЇНИ»

МЕТА КОНКУРСУ:

Основне завдання реформи державних закупівель - зробити їх максимально конкретними та прозорими, з відкритим доступом для бізнесу, і завдяки цьому створити новий професійний ринок державних закупівель.

Дата завершення конкурсу:

31.08.2015

Програма:

Демократична практика

Програмна ініціатива «Демократична практика»

Міжнародного фонду «Відродження»

 КОНКУРС «ПРОЗОРІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ В РЕГІОНАХ УКРАЇНИ»

Державні закупівлі складають значну частину витрат коштів державного бюджету та є однією з найбільш корупційних сфер в українській економіці. До сьогодні бюджетний процес супроводжується боротьбою численних інтересів різноманітних суб’єктів та є у великій кількості випадків непрозорим.

Громадяни, як кінцеві користувачі товарів та послуг, повинні відігравати ключову роль у моніторингу процесів державних закупівель та запобігати будь-якій можливості розкрадання державних коштів. Відкритість, прозорість та підзвітність влади при розподілі державних коштів є головним запобіжником проявів корупції.

Як показують результати громадського моніторингу державних закупівель в регіонах України, нагальною проблемою є відсутність чесної конкуренції. Поширена практика участі у тендерах лише фірм, пов’язаних із замовником. Якщо на тендер подаються «незаплановані» фірми, то їх не допускають на формальних підставах, часто через дрібні помилки в оформленні документації. Відповідно чимало потенційних учасників, представників малого та середнього бізнесу, не вважають за доцільне проходити весь складний шлях подачі документів, знаючи, що однаково не мають шансів на перемогу.

Водночас попри активну моніторингову діяльність громадських організацій та виявлення фактів порушень, їх оскарження, активність участі підприємців не є високою.  В результаті бюджетні кошти використовуються не ефективно, товари, послуги і роботи не є якісними, оскільки відсутня реальна конкуренція та наявні корупційні ризики. У бізнес середовищі існує все менша довіра до участі в закупівлях за державні кошти.

Основне завдання реформи державних закупівель –  зробити їх максимально конкретними та прозорими, з відкритим доступом для бізнесу, і завдяки цьому  створити новий професійний ринок державних закупівель.

Мета конкурсу – здійснення громадського контролю за процесом державних закупівель в регіонах України та створення конкурентних та чесних умов для участі у тендері.

Учасники конкурсу: бізнес-асоціації, громадські організації, благодійні фонди, органи самоорганізації населення (ОСН), а також їх коаліції, мережі, об’єднання, медіа, які мають досвід у моніторингу державних закупівель.

 

Проектна пропозиція має передбачати (наведений перелік не є вичерпним):

– надання підтримки та супроводу учасникам закупівель за державні кошти;

– стимулювання конкуренції та підвищення рівня довіри до участі в закупівлях за державні кошти;

– посилення спроможності підприємців захищати свої права в цій сфері;

–  моніторинг та аналіз дотримання процедур закупівель місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, виявлення перешкод для участі більшої кількості підприємців у закупівлях та проведення роботи з їх усунення;

– надання консультацій в оформленні тендерної документації потенційним учасникам закупівель;

– у разі виявлення корупційних схем, оскарження дискримінаційних умов щодо участі у закупівлях, оскарження їх результатів;

– широке інформування громадськості про хід та підсумки проекту.

Всі переможці конкурсу пройдуть одноденний тренінг у Києві з методики проведення моніторингу державних закупівель. Проектна діяльність буде здійснюватися всіма переможцями конкурсу за однією методикою, яка буде запропонована МФ «Відродження» на тренінгу. Протягом реалізації проекту всі переможці конкурсу матимуть можливість постійно отримувати експертну та консультаційну допомогу від консультанту, визначеного МФ «Відродження».

Просимо взяти до уваги!

Термін проектної діяльності має становити 10 місяців.

Проект має здійснюватись у співпраці з місцевими медіа, що має бути підтверджено листом про співпрацю.

Проектна діяльність має здійснюватися на місцевому та / чи регіональному рівні.

Перевага надаватиметься проектним пропозиціям, які:

  • передбачають, у разі виявлення корупційних схем, процес оскарження результатів закупівель;
  • передбачають залучення об’єднань підприємців, мають план широкого інформування та активного залучення потенційних учасників закупівель до проекту;
  • реалізуються у співпраці з іншими недержавними організаціями, у тому числі з інших областей України.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

– план інформаційного супроводу проекту, зокрема з описом використання соціальних мереж;

– резюме ключових виконавців проекту;

– листи від партнерських бізнес-асоціацій, громадських, благодійних організацій, ОСН та медіа, яких заплановано долучити до проектної діяльності (за наявності партнерських організацій). Такі листи повинні засвідчувати готовність партнерів узяти участь у реалізації проекту й містити опис цієї участі.

Відсутність будь-якого з необхідних додатків є підставою для відхилення проекту.

Проектних пропозицій, що не відповідають цим вимогам, не розглядатимуть.

Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 250 000 гривень (оптимальний розмір гранту становить 180 000 – 220 000 гривень).

Останній термін подання проектів – 31 серпня 2015 року.

Оголошення результатів конкурсу – 7 жовтня 2015 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:

зареєструвати на сайті МФ «Відродження» у рубриці «Позаконкурсні проекти», скориставшись сервісом “Електронний конкурс” (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції);

– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс «Прозорість закупівель»”)).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті Фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 31 серпня 2015 року, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу буде повідомлено листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua та baran@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Лілія Баран, менеджер програмної ініціативи, baran@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: