Конкурс проектів для громадських ініціатив Західноукраїнського регіону

МЕТА КОНКУРСУ:

Серед завдань та пріоритетів роботи Західноукраїнського представництва МФВ - посилення та інституціоналізація нових громадських рухів, які виникли в регіоні після Євромайдану; сприяння впровадженню практик участі громадян у виробленні, прийнятті та впровадженні реформ; поширення у суспільстві культури порозуміння та примирення та поширення найуспішніших практик громадянської дії між різними регіонами України.

Дата завершення конкурсу:

03.12.2014

Програма:

Правління

Міжнародний фонд «Відродження»

Оголошення конкурсу проектів для громадських ініціатив Західноукраїнського регіону 

Задля посилення ролі громадянського суспільства у пошуках відповіді на найактуальніші проблеми, з якими Україна стикається сьогодні, Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у 2014 році відкрив регіональні представництва у Харкові, Львові та Одесі.

Серед завдань та пріоритетів роботи Західноукраїнського представництва МФВ – посилення та інституціоналізація нових громадських рухів, які виникли в регіоні після Євромайдану; сприяння впровадженню практик участі громадян у виробленні, прийнятті та впровадженні реформ; поширення у суспільстві культури порозуміння та примирення та поширення найуспішніших практик громадянської дії між різними регіонами України. 

Західноукраїнське представництво МФВ здійснює підтримку громадських ініціатив, зокрема, через відкриті конкурси.

Мета цього конкурсу – сприяння  розвитку громадських ініціатив, які виникли в Україні у ході Євромайдану та збройного конфлікту на Сході; сприяння участі цих ініціатив у процесах розбудови довіри, порозуміння та примирення. 

Учасники конкурсу – громадські організації, які зареєстровані та діють у Львівській, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській та Закарпатській областях.

 

Пріоритети конкурсу:

Пріоритет 1. Підтримка діалогу та побудова взаєморозуміння, толерантності і солідарності у громадах, зокрема, через:

  • залучення до життя громад людей, які постраждали від збройного конфлікту (внутрішньо переміщені особи (ВПО), учасники АТО, їхні родини);
  • створення та підтримку Центрів допомоги ВПО у співпраці з місцевою владою, поширення найкращих практик роботи таких центрів;
  • проведення культурно-просвітницьких та інформаційних заходів, спрямованих на розбудову стосунків довіри, подолання негативних стереотипів щодо ВПО та модерація подолання можливих непорозумінь у повсякденному та професійному житті.

Пріоритет 2. Розвиток громадянської освіти, зокрема, через:

  • організацію заходів неформальної та громадянської освіти із залученням представників академічного та експертного середовищ (відкриті публічні лекції, «вуличні університети», семінари, тренінги, тощо), спрямованих на підтримку цінностей відкритого суспільства, розвиток критичного мислення, навчання веденню діалогу, розвитку співробітництва та партнерства у громадах.

Пріоритет 3. Впровадження практик демократії участі у громадах, зокрема, через:

  • організацію участі громади при напрацюванні (у тому числі — альтернативних) проектів рішень, подання пропозицій у порядку місцевої ініціативи, участь громади у стратегічному плануванні місцевого розвитку тощо;
  • адвокацію ухвалення змін до нормативно-правових актів у тих громадах, де відсутні належним чином закріплені механізми місцевої демократії.

Загальний бюджет конкурсу – 800 тисяч гривень.

Максимальний розмір гранту – 80 тисяч гривень (оптимальний розмір гранту становить 50-60 тисяч гривень).

Тривалість проекту не може перевищувати 6 місяців (оптимальна тривалість проекту – 3-4 місяці).

Зверніть увагу! Проекти на конкурс слід подавати за аплікаційною формою. Заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді (у форматі .doc) з доданою копією свідоцтва про реєстрацію організації (у форматі .pdf) слід надіслати на електронну скриньку dashchakivska@irf.ua   (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати «Конкурс проектів для Заходу України”).

Кінцева дата подання проектів: 17.00 3 грудня2014 року.

Рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Результати конкурсу буде оголошено не пізніше 23 грудня 2014 року.

Контактна особа:
Оксана Дащаківська
Керівник Західноукраїнського представництва МФВ
dashchakivska@irf.ua  
+38 067 663 86 91 

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: