Конкурс “Моніторинг процесу державних закупівель у регіонах України”

МЕТА КОНКУРСУ:

Громадяни як кінцеві споживачі товарів і послуг повинні відігравати ключову роль у моніторингу державних закупівель і запобігати будь-якій можливості розкрадання державних коштів

Дата завершення конкурсу:

20.10.2014

Програма:

Демократія і належне врядування

Програмна ініціатива “Демократична практика”
Міжнародного фонду “Відродження”

Конкурс
“Моніторинг процесу державних закупівель у регіонах України”

Державні закупівлі становлять значну частину видатків державного бюджету та є однією з найбільш корупційних сфер в українській економіці. Щороку бюджетний процес супроводжує непрозора боротьба численних інтересів різноманітних суб’єктів.

Громадяни як кінцеві споживачі товарів і послуг повинні відігравати ключову роль у моніторингу державних закупівель і запобігати будь-якій можливості розкрадання державних коштів. Відкритість, прозорість і підзвітність влади при розподілі державних коштів є головними запобіжниками корупції.

10 квітня 2014 року Верховна Рада України ухвалила нову редакцію Закону України «Про здійснення державних закупівель». Вона містить низку антикорупційних норм, що дають змогу посилити громадський контроль за витрачанням бюджетних коштів.

Згідно з новою редакцією Закону, представники громадськості отримали право здійснювати контроль за закупівлями та бути присутніми під час розкриття тендерних пропозицій. Але, як свідчать моніторинги громадських організацій, навіть після впровадження Закону чиновники й далі застосовують старі схеми розкрадання бюджетних коштів, як-от політична корупція та створення штучних монополій. В умовах, коли Україна переживає зовнішню агресію та фінансову кризу, надзвичайно важливо обмежити корупцію всередині країни.

Для забезпечення більш активної участі інститутів громадянського суспільства у громадському контролі за державними закупівлями в регіонах України й оголошено цей конкурс.

Мета конкурсу – апробація здійснення громадського контролю за процесом державних закупівель відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» у регіонах України, виявлення, оприлюднення й оскарження фактів порушення законодавства про їх проведенні.

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, органи самоорганізації населення (ОСН), а також їх коаліції, мережі, об’єднання, медіа, які мають досвід моніторингу державних закупівель.

Пріоритети конкурсу:
· моніторинг процедур державних закупівель, які здійснюють відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи й організації;
· моніторинг оприлюднення інформації про закупівлі, які здійснили місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи й організації;
· підготовка, публічне обговорення та лобіювання в органах влади рекомендацій щодо вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель;
· привернення уваги правоохоронних та / чи контрольних органів до виявлених фактів корупції та порушення законодавства про державні закупівлі, а також оскарження результатів закупівель за наявності порушень;
· широке й оперативне висвітлення в медіа (зокрема в нових медіа) перебігу проектної діяльності та результатів проекту, зокрема виявлених фактів порушення законодавства про державні закупівлі.

Просимо взяти до уваги!
Термін проектної діяльності не може перевищувати 9 місяців.
Коло об’єктів громадського моніторингу аплікант визначає самостійно, але обов’язково має надати обґрунтування свого вибору.
Проектна діяльність має здійснюватися на місцевому та / чи регіональному рівні.

Перевагу надаватимуть проектним пропозиціям, які:
· передбачають оскарження результатів закупівель у разі виявлення корупційних схем;
· заплановано реалізовувати у співпраці з іншими недержавними організаціями та засобами масової інформації.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:
– стислий опис інструментарію моніторингу (предмету, об’єкту, показників і джерел інформації);
– план інформаційного супроводу проекту, в т.ч. оприлюднення виявлених порушень, зокрема з описом використання соціальних мереж;
– резюме ключових виконавців проекту;
– листи від партнерських громадських, благодійних організацій, ОСН, яких заплановано долучити до проектної діяльності (за наявності). Такі листи повинні засвідчувати готовність партнерів узяти участь у реалізації проекту та містити опис цієї участі.

Проектна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації та підсумки проекту.

Відсутність будь-якого з необхідних додатків є підставою для відхилення проекту.

Проектних пропозицій, що не відповідають цим вимогам, не розглядатимуть.

Загальний бюджет конкурсу – 650 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 120 000 грн. (оптимальний розмір гранту становить 80 000 – 100 000 грн.).
Останній термін подання проектів – 20 жовтня 2014 року.
Оголошення результатів конкурсу – 28 листопада 2014 року.

Зверніть увагу!
Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:
– зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс” (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції);
– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс «Державні закупівлі»”)).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 20 жовтня 2014 року, не розглядатимуть.

Програмна ініціатива не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.
Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
Про результати конкурсу буде повідомлено листом.
Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua та baran@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Лілія Баран, менеджер програмної ініціативи, baran@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: