Чверть мільйона гривень додатково виділено на протидію туберкульозу: Чернігів

Рішенням Чернігівської міської ради були виділені додаткові кошти в сумі 260 тис. гривень для протидії захворюванню на туберкульоз. З загальної суми 200 тис. гривень планується виділити на придбання туберкуліну, та 60 тис. гривень на придбання флюороплівки.

Рішенням  Чернігівської міської ради були виділені додаткові кошти в сумі 260 тис. гривень  для протидії захворюванню на туберкульоз. З загальної суми 200 тис. гривень  планується виділити на придбання туберкуліну,  та  60 тис.  гривень на придбання флюороплівки.

Виділені кошти мають значно покращити ситуацію з профілактики туберкульозу в місті Чернігові, адже попередньо, у міському бюджеті на придбання туберкуліну було закладено лише 50 тис. гривень.

Крім того, у відповідь на звернення Чернігівської обласної громадської організації “Центру політичних студій та аналітики”, в управлінні охорони здоров’я Чернігівської міської ради повідомили, що питання щодо пролонгації  «Програми протидії захворюванню на туберкульоз у місті Чернігові у 2012-2016 роках», на 2017-2021 роки буде розглянуте.

Питання збільшення фінансування на протидію захворюванню на туберкульоз неодноразово піднімалось громадськістю.  З ініціативи “Центру політичних студій та аналітики”, 24 грудня минулого  року, у Чернігові, відбувся круглий стіл на тему: “Чи знайдуться гроші у бюджеті, щоб захистити чернігівців від туберкульозу?”.

Під час круглого столу, участь у якому взяли провідні медичні фахівці та громадські активісти,  було обговорено, зокрема, і питання недостатнього фінансування з міського бюджету Чернігова закупівель препарату для дитячої туберкулінодіагностики(туберкуліну).

Так, на придбання туберкуліну протягом 2015 року було виділено лише 20 000 грн. Тож, якщо кошти будуть виділені в повному обсязі, то можна говорити про збільшення фінансування у більш ніж 10 разів.

Громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» планує і в подальшому боротись з проблемою захворювання на туберкульоз у місті Чернігові, та допомагати комунікації громадян з владою та медичними установами.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Програмної ініціативи “Громадське здоров’я» Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту  “Місцеві бюджети під контролем громадських і пацієнтських організацій.

Контакти: Центр політичних студій та аналітики

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: