Чугуївська ветеранська організація захистила права в суді

Георгій Кобзар, представник Чугуївської правозахисної групи, опублікував на порталі "Правовий простір" статтю про допомогу ветеранській організації у відстоюванні свого приміщення

Георгій Кобзар, представник Чугуївської правозахисної групи, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про допомогу ветеранській організації у відстоюванні свого приміщення. Допомогу організації надав Центр правової інформації та консультацій у Чугуєві, діяльність якого підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Чугуївська ветеранська організація захистила права в суді
Георгій Кобзар

Чугуївські правозахисники допомогли ветеранській організації відстояти своє право на користування приміщенням.

Центр правової інформації та консультацій Чугуївської правозахисної групи активно співпрацює з Чугуївською міською організацією ветеранів та постійно надає людям похилого віку безоплатну правову допомогу.

От і 22 листопада 2013 р. у приміщенні Ради ветеранів відбувся плановий «День правової допомоги ветеранам». Координатор Центру Юрій Чумак і юристка Наталя Третьякова консультували ветеранів із правових питань. Як раптом за допомогою до них звернувся Голова Ради ветеранів Іван Дикун і повідомив, що організація-партнер теж потребує юридичної допомоги. Міську ветеранську організацію просто виганяють на вулицю, просто неба.

Виявилося, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Надія», яке отримало багатоквартирний будинок разом із допоміжними приміщеннями в оперативне управління, вирішило «виселити Раду Чугуївської міської організації ветеранів України із займаних підвальних приміщень». Незважаючи на те, що у Ради ветеранів, згідно з рішенням Чугуївської міської ради, укладено договір оренди з виконкомом. І при цьому представники виконкому запевнили ветеранів, що дане нерухоме майно вільне, не обтяжене боргом, під арештом чи забороною не знаходиться.

Щоб здійснити свій намір, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Надія» подало в суд на ветеранську організацію. І суд першої інстанції – Господарський суд Харківської області, вже виніс рішення про виселення ветеранської організації та ще й поклав на неї обов’язок сплатити судовий збір у сумі 1147 грн.

Реагуючи на звернення ветеранів, за справу взявся адвокат, голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов. Він обґрунтував правову позицію Ради ветеранів в апеляційній скарзі та представляв інтереси ветеранської організації в Харківському апеляційному господарському суді.

Третьою особою, яка не заявляла самостійних вимог та виступала на боці відповідача, була Чугуївська міська рада, яка зазначила, що приміщення та інше майно, необхідне для здійснення статутних завдань, Раді ветеранів надано безплатно, на підставі ст. 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

28 листопада 2013 р. апеляційний суд дослухався до наданих аргументів і скасував попереднє рішення щодо виселення ветеранської організації із займаного приміщення.

У останньому номері газети «Новости Чугуева» (№49 від 07.12.2013) надруковані такі рядки подяки від ветеранів Чугуєва:

«Чугуевский городской совет ветеранов Украины сердечно благодарит руководителя Чугуевской правозащитной группы адвоката Романа Борисовича Лихачева за оказание практической помощи в защите прав и интересов нашей организации и отстаивание их в суде.Иван Дикун, Почетный ветеран Украины, председатель городского совета ветеранов».

Контакти:
Чугуївська правозахисна група
chpg@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: