Чому Мінрегіонбуд хоче втаємничити генплани міст?

12 січня о 13:00 у Києві представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив дадуть оцінку проектам нових державно-будівельних норм (ДБН), які розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

12 січня о 13:00 у Києві, в інформагенції “Укрінформ” (вул. Богдана Хмельницького, 8/16), представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) дадуть оцінку проектам нових державно-будівельних норм (ДБН), які розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Прес-конференція відбудеться в межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проекти чотирьох нових ДБН було розміщені на сайті Мінрегіонбуду 19 грудня 2011 року.

Юридичний аналіз проекту ДБН “Склад і зміст генерального плану населеного пункту” виявив, що доступ громадян до генеральних планів міст і надалі буде протиправно обмежено. Більша частина генпланів міст може й надалі залишитися втаємниченою грифами “Для службового користування” й “Таємно”. Проекти нових норм суперечать Конституції України та закону “Про доступ до публічної інформації”.

За словами експертів, нові ДБН можуть перетворити на декларації норми закону “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо розмежування текстів генпланів на частину, відкриту для громадян, і частину з обмеженим доступом, адже новий документ не створює практичних механізмів реалізації цього положення закону.

Як стверджують фахівці, у проекті документу інтереси держави проголошено вищими за інтереси громадян, а ситуація з утаємниченням генпланів і надалі породжуватиме корупцію та стримуватиме економічний розвиток міст.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: