Чиновники Тернопільщини відмовляються оприлюднювати публічну інформацію про кошти на дороги

Громадські аудитори стверджують, що чиновники Тернопільської обладміністрації приховують інформацію про те, куди планують витратити гроші, зібрані за реєстрацію транспортних засобів на 2012 рік, а представники Служби автомобільних доріг відмовляються від діалогу з громадськістю

Чиновники Тернопільської обладміністрації приховують інформацію про те, куди планують витратити гроші, зібрані за реєстрацію транспортних засобів на 2012 рік, а представники Служби автомобільних доріг відмовляються від діалогу з громадськістю. Про це 11 червня на прес-конференції в Тернополі заявив експерт Творчого молодіжного об’єднання “Нівроку” Володимир Ханас, презентуючи результати громадського моніторингу доступу до публічної інформації про використання коштів на дороги. Моніторинг підтримала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, зібрані за реєстрацію гроші – близько 5 мільйонів гривень – з січня перебувають на рахунку облради. Одначе проекту їх витрат або немає, або його приховують.

“Ми надіслали запит у Тернопільську ОДА з проханням надати інформацію про проект розподілу цих коштів, однак, усупереч законодавству, відповідь нам не прийшла. Відповідно як і коли витрачатимуть ці кошти, невідомо. Адміністрація, згідно з законодавством, повинна розробити проект розподілу отриманих коштів і затвердити його на сесії облради. Однак і в облраді проекту рішення немає”, – розповів Володимир Ханас.

Зі свого боку депутат облради Олег Сиротюк зауважив: “Зараз червень, а проекту нам не подали й, думаю, на найближче засідання не подадуть. Наступна сесія в липні. Якщо до того часу адміністрація таки подасть проект, то, при найоптимістичніших прогнозах, тендерні процедури затягнуться ще на два місяці. Відповідно на початок вересня ми зможемо говорити про якийсь початок робіт. Хоча не все відбувається так як хотілося б. Відповідно можемо опинитися в ситуації, що гроші доведеться освоювати в жовтні-листопаді. Яка в той час буде погода, можна тільки здогадуватися”, – сказав він.

Експерти не виключають, що адміністрація тягне час із розподілом грошей через майбутні парламентські вибори.

Творче молодіжне об’єднання “Нівроку”
Володимир Ханас
096 210 40 76

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: