Чи солодша смерть від лагідного вбивці? Проблеми хворих на гепатит С

16 липня о 18:00 у Харкові (Незалежний культурний центр “Indie”, вул. Чернишевська, 4/6) відбудеться відкрита дискусія в межах проекту “Майдан Reload” на тему “Чи солодша смерть від лагідного вбивці? (Проблеми хворих на гепатит С)”

16 липня о 18:00 у Харкові (Незалежний культурний центр “Indie”, вул. Чернишевська, 4/6) відбудеться відкрита дискусія в межах проекту “Майдан Reload” на тему “Чи солодша смерть від лагідного вбивці? (Проблеми хворих на гепатит С)”. Захід проводить Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”, Незалежний культурний центр “Indie” та Харківська Правозахисна Група за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходу йтиметься про проблеми діагностики й лікування гепатиту С, роль держави, місцевих органів влади й організованої громадськості у протидії гепатиту.

Модератор дискусії – Володимир Ханас, координатор проектів Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” у Тернополі.

Список доповідачів та експертів можна буде переглянути на сторінці події в мережі “Facebook”.

Промовці виступатимуть із 5-хвилинними доповідями. Аудиторія може ставити запитання (до 1 хв.). Передбачено також коментарі експертів. Ті, хто не зможе бути присутнім на дискусії, зможуть ознайомитися з нею тут.

Гепатит С є однією з головних проблем системи охорони здоров’я в Україні. Хоча достовірних даних щодо реальних масштабів епідемії немає, фахівці припускають, що принаймні 1 мільйон людей може бути інфіковано вірусом гепатиту C. При цьому рівень поінформованості населення (у тому числі медичних працівників) про гепатит C досить низький. Варіанти лікування для тих, хто його потребує, обмежені через високу вартість лікарських засобів, їх виснажливу побічну дію та відносно низьку ефективність доступних препаратів.

Гепатит С може спричинити рак печінки й печінкову недостатність. Наразі гепатит С визнано основною причиною захворювань печінки у світі. Досить поширений безсимптомний перебіг хвороби, через що гепатит С часто називають “лагідним убивцею”.

Тільки у квітні 2013 року після низки громадських акцій Кабінет Міністрів затвердив Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Проте, за словами фахівців, держава досі не приділяє належної уваги цій проблемі.

Контакти:
Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”
Наталія Зубар
monitor@maidanua.org

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: