Чи не призведе Болонський процес до відтоку інтелекту з України?

Чи не призведе Болонський процес до відтоку інтелекту з України? Такими були побоювання учасників круглого столу "Болонський процес та наближення до європейських стандартів освіти", що відбувся  в читальному залі обласної універсальної бібліотеки імені Короленка в Чернігові.  

Учасниками заходу, організованого Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Центром європейської інформації, Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” стали студенти випускних курсів вузів міста Чернігова, тобто ті, хто найбільше відчуває зміни в освітньому процесі.

В режимі вільного спілкування та дискусії було розглянуто механізми формування спільного європейського освітнього і наукового простору, проаналізовано проблеми розробки єдиних критеріїв і стандартів у цій сфері в масштабах усього континенту, визначено позитивні та негативні сторони впровадження європейської системи освіти на теренах України.

“Болонський процес триває вже 10 років, це достатній час для того, щоб можна було  підбивати деякі підсумки і робити висновки про його  ефективність та слабкі місця”, — підкреслив своєму виступі заступник декана історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Андрій Острянко.

“В середовищі всіх країн спостерігається як негативне так і позитивне ставлення до Болонського процесу,підсумував заступник директора Чернігівської філії європейського університету Юрій Ткач, — і добре, аби ми змогли взяти все найкраще  від європейської освітньої системи”.

 

****

Громадська організація “Сіверський інститут регіональних досліджень”

 Поштова адреса: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, ЦППК. 14000 Тел.: (+380  462)  67-50-21, 77-43-12 Електронні адреси: E-пошта: siverian@gmail.com

Сайт організації: www.siver.uct.ua

 

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” має на меті підвищення якості та ефективності державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та формування суспільного запиту на європеїзацію України через ініціювання, фінансову, експертну та організаційну підтримку громадських ініціатив задля перетворення України на справді європейську державу.

Сайт програми: www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: